Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Evcille$miyor.

Evet arkada$lar igum yakla$ık 1,5 yıldır benimle birlikte özellikle bu evcille$tirme çalı$malarına 3-4 aydır cok sık bi $ekilde devam ediyorum. Lakin daha bir geli$me göremedim. Küvete koyuyorum yıkansın suyu sever die ama sevmiyo çıkmak için elinden geleni yapıyor, iguyu elime alıp kafasını sevinceye kadar birbir çe$itli kuyruk darbesi ve tırnaklarıyla sava$ıyorum sanki. Sonra sakinle$iyor ama en fazla 10dk ondan sonra yeniden kuyruklara basliyoruz. Yiyecek konusunda meyva+icberg, nane, marul, raffy vital, calcidine granül(arada bir), roka, vb. $eyler veriyorum dut yapragini sevdigini okumustum burda o yüzden bir po$et toplattım agacın birinden ama dokunmadı bile. Anlamadım manyak sanırım benim igu reankarnasyon mu gecirdi ne oldu buna anlamadım ki. Ele gelmez, bi$ey yapmaz... Akvaryumun icinde sağı solu e$eleyip duruyo, olmadı arada bir camı tırnaklıyo... Ne yapicam ben bununla? Nasil evcille$tiricem bilgisi olan yardım etsin mümkünse.

img

ozzie

18 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bi de benim igunun dikenleri yok artık. Eskiden sırtında vardı baya uzundu da... ama $imdi kısa kısa kısadan kastım 1-2mm kadar. bi bir soruna i$aretmidir?

img

ozzie

18 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:::ozzie:::arkasım ilk once iguna biraz bakım gerekiyor ona daha falza ilgi gozset diyecem ama aranız biraz iyi değil sana tavsiyem sabahları 9 cıvarında onu elnle yavasca tutman ve sevdiği mevve yada sebzelerden kendi elinle beslemendir. Bunun dısında ona daha bir sevecen davranmalıdın ona sakın bağırma ve yemek olarak hepsana gelsin ve seninde sabırlı davranman hergangi bir sorurun olurasa [email protected] dan bana ulasa bilirsin. . . saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim bildiğim kadarıyla bir iguana asla tam anlamıyla evcilleşmiyor.Yani evcilleşme olayı kısmen oluyor.Bu yüzden ondan çok da fazla bir şey bekleme bence...

img

reptile

20 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:::reptile::: arkadaşım doru soyluyor ama bu boyuttaki evcilleşmeme olayı bence biraz garip :::ozzie::: bu konuda daha bir ilgili olmalıki igusu ona alışşın mesala ben kendimden ornek vermek istiyorum benim ivan cok uysalve insanlara saldırmıyor kendini sevdiriyor hatta bazenigular kendi istklerini anlatmaya calısıyor tamam bir kopek yada kdi kadar evcil değiller ama sonuçta onlada bazı seylerin farkındalar. . . saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bakın her iguananın ayrı karekterı vardır ona gore dawranmak gerekır benımde boyle bi iguanam vardı sanırım asla evcillestiremicem bunu dedim daha sonra evin bi odasını ona ayırdım dıledıgı gıbı gezdı sonra her elıme aldıgımda biraz daha sakınlestı daha sonra dısarı cıkartmaya basladım omzumda saatlerce dudrdu asıl bana guwenı ise 3 ay once birlıkte havuza gırdıgımızde geldı korkmustu ve sımsıkı tırnaklarıyla omzuma tutunuodu o gunden beri ne kuyruk attı nede ısırdı..sadece ilgi ve beslenme yetıo..

img

okeyno

19 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ