Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

TAVŞANIMIN HAMİLE OLUP OLMADIGINI NASIL ANLAYABİLİRİM

ARKADAŞLAR TAVŞANIM GAYET SAGLIKLI VE BAKIMLI BİR TAVŞAN TAM 10 15 GÜN ÖNCE ERKEK TAVŞANIM KAYBOLDU TAVŞANIMIN HAMİLE OLUP OLMADIGINI NASIL ANLAYA BİLİRİM BU KONUD BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. T.Ş.K.R

img

yumak101

14 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar lütfen bir bilgisi olan varsa yardımcı olsun rica ediyorum. Tavşanımın hamile olduğunu yada olmadığını nasıl anlayabilirim ?

img

yumak101

ÖZEL MESAJ

Bunu ben de merak ediyorum çünkü iki dişi tavşanıma bir erkek tavşan getirdim ve 1 mayısta ve devam eden günlerde çiftlerştiler. Tavşanlarım 5 aylıktı. İnşallah hamile kalırlar ama şu 10 günde gözelmleyebildiğim net bir değişim yok. Veterinerler bile son günler değilse hamileliği anlamakta zorlanıyormuş. Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

img

iskete41

14 yıl 3 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavsanlar hamile olduklarında karınları sistiği icin ağırlığı tasımak yerine uzun uzun yatarak bu ağırlığı yere yaymayı severler, göğüs ucları siser, göğüslerindeki tüyleri ağızlarıyla yolup yuvaya tasırlar, çislerinin rengi değisir, hareketleri ağırlasır ve en belirgini karınlarını göstere göstere bol bol uzun yatarlar...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gokhankuscu84 tesekkür ederim, peki bir tavsanın hamilelik dönemi ortalama kaç gündür ona göre tedbir almak istiyorum...

img

yumak101

ÖZEL MESAJ

bulunduğun ilin sıcaklığına, yuvanın bakımlı olumasına beslenme durumuna erkek tavsanının verimliliğine göre değisir ama ortalama olarak çiftlesmeden sonra 28-30 gün sonra yavrular...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Başka bir forumda arkadaş şöyle yazmış : "Eşrefte bir buçuk aya yakın zamandır belli belirtiler vardı. Ve hamilelik şüphesinden dolayı veterinere götrdüm geçen haftaiçi. Hamile olmadığını söyledi ama bugün uyandığımda 6 tane yavru ile karşılaştım." Gerçekten çok ilginç veteriner bile anlamıyor :) BENİM TAVŞANLARIMDAN BİRİ YUVA HAZIRLAMAYA BAŞLADI: Bugün siyah tavşanım samanları ağzında toplayarak odanın köşesine yığmaya başladı, yuva yapıyor. Ortasını da biraz çukur bir şekilde yaptı. Diğer dişi tavşanı arada sırada kovalıyor. Bugün çiftleşmenin üzerinden 17-18 gün geçti.

img

iskete41

14 yıl 3 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeni doğan yavrularınızdan vermek istersenz alablrm...

img

hmstr123

13 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam kardes bnm tavşanım senn gönderdiğin bilgilere göre hamile  ama uygun bir yuvası yok çatı katında besliyorum sadece  karton bir yuva yaptım    uygun ortam olmadıgını biliyorum  ama    oradada   dogururmu :)

yumak101 yazdı :
gokhankuscu84 tesekkür ederim, peki bir tavsanın hamilelik dönemi ortalama kaç gündür ona göre tedbir almak istiyorum...

selam kardes bnm tavşanım senn gönderdiğin bilgilere göre hamile  ama uygun bir yuvası yok çatı katında besliyorum sadece  karton bir yuva yaptım    uygun ortam olmadıgını biliyorum  ama    oradada   dogururmu :)

yumak101 yazdı :

yumak101 yazdı :

gokhankuscu84 yazdı :
tavsanlar hamile olduklarında karınları sistiği icin ağırlığı tasımak yerine uzun uzun yatarak bu ağırlığı yere yaymayı severler, göğüs ucları siser, göğüslerindeki tüyleri ağızlarıyla yolup yuvaya tasırlar, çislerinin rengi değisir, hareketleri ağırlasır ve en belirgini karınlarını göstere göstere bol bol uzun yatarlar...

img

kadircanbaba

11 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaslar:  

tavsanlarım gelelı 1 ay oluyo ve 2 yasındalar  dişi tavşanım gur gur dıye ses cıkarıyo ve erkekle çiftleşmek ıstemıyo erkek üzerine cıkınca dişi kacıyo. dişinin karnında şişkinlık var ama dokununca hıc bı yuvarlaklık hıssetmıyorum . bu mevsımde cıfleşipte dogurma durumu oluyomukı yavrulamıyo yerı falanda cok guzel yuvası var karanlık bı ortamda . bana bılgı verırsenız cok sevınırım tsk ederım

img

isyankar38

11 yıl 2 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ