Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sülün hakında yardım

slm değerli arkadaşlar kendi yapmış olduğum kuluçka makinesinde çok yüksek randıman almaktayım yalnız bu defa sülün denedim olmadı 23 gün çevirme aparıtından durdu 5 gündürde çıkım sepetinde ne çıkan nede yumurta çatlatan var teçubesi ve bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorum acil yardım sülün çıkım süresi ile ilgili. şimdiden teşekür ederim. saygılarımla. ferai

img

ferai

14 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm bir iki gün daha bekle ondan sonra yumurtaları kır bakalım içindeki durum nedir oluşum varmı daha önce makinende neler çıkardın yumurtalar dölsüz de olabilir nemle ilgili problem de olabilir

img

huntermehmet73

14 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

a.s mehmet abi tepeli siyah tavuk , brahma , bıldırcın. hepsi çıkım oranı yüzde 90 oranlarla çıkıyor. yüzde 80-90 nem oranı var abi. saadece çevirme süresimi azmı geldi bilemedim sülünde 37,1 derece çalışıyor. bulgaristandan getirdim kırmızı sülün yumurtası. teşekür ederim mehmet abi. saygılar.

img

ferai

14 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım sülün ve keklik sülün 26 gün keklik 24 günde çıkar herikisi de 37.5 degil 36.5 da çıkar ve yumurtanın yapısı kalın ve zarının kalın olması sebebi ile nem 80-90 lara varacak degilse zor çıkar nem az olur kıramaz kırsa da zardan çıkamaz kolay gelsin

img

aliturkyilmaz

14 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ali bey teşekür ederim vermiş olduğun bilgi için. saygılar.

img

ferai

14 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm ferai kardeşim çıkmayan yumurtaları kırıp baktın mı o konuda birşyeşey yazmamışsın ve bulgaristandan getirdim diyosun aldığın kişide yumurtalar kaç gün beklemiş ve sen bulgaristanda kaç gün kaldın sülün yumurtası en çabuk bozulan yumurta ondan kaynaklanmış olabilir msn adresim [email protected] istersen ekle görüşelim

img

huntermehmet73

14 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm mehmet bey. yumurtanın 1 tanesini kırdım oluşmuş kocaman civciv olmuş alt kısmında daha sarısı vardı tamamen kurumamışt ben yumurtaları 23 günde çıkım sepetine koydum. orada hata yaptık diye düşünüyorum. saygılarımla.

img

ferai

14 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Salam men azerbaycandanim mendede ayni olay baw verdi cikmadi sulun zahmet olmasa deye biledrinizmi kac derecdde cikar ve nem ne kadar olur?

img

Nasib

6 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

Rica edirem bilenler yardim yapsim

img

Nasib

6 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

Rica edirem bilenler yardim yapsim

img

Nasib