Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

TAVŞANIMI ALALI 2 GÜN OLDU PETSHOPTA SATILAN YEM VERİYORUM DOĞRUMU?LÜTFEN YARDIM YARDIMINZI BEKLİYOM

TAVŞANIMI ALALI 2 GÜN OLDU PETSHOPTA SATILAN YEM (MARKA LOVELY)VERİYORUM DOĞRUMU? SUYUNU İÇİYOR ODAMDA BAKIYORUM 25 DERECE ODA ! BİRİ DİŞİ BİRİ ERKEK ! KÜÇÜKLER AMA ÇOK DEİL TALAŞ KOYDUM KAFESE HAFTADA 1 TEMİZLEYİN DEDİLER İYİMİ HAFTADA 1 ?? SALMIYORUM ANNEM KIZIO !SİZİNKİLER GİBİ BANA SARILMIO KOŞMUO VB... ALIŞMA DÖNEMİMİ? BİDE ANKARADA NERDEVETERİNER VER (İYİ OLARAK ) TEŞEKKÜRLER! LOVELY MARKA YEM İYİMİ? VE DAA SORULARIMI CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER!!!

img

icarly

13 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Paket olarak satılan markalı yemlerin kullanılmasında bir sakınca yoktur, tabi göreceli olarak markalar arasında kalite farklılıkları vardır. Bunuda fiyatından anlıyabilirsin. Aldığın markalı yemler doğrudan tavşanına zarar vermez. Açıkcası ben kendi yaptığım yemi kullanıyorum (en güvenlisi ve yararlısı olsun diye). Altlarına serilen talaş dışkıyı emsin diye kullanılır, haftada 1 genel bir yaklaşımdır. Ortamda kokmaya başlyınca değiştirirsin. (3-4 ay sonra hergün değiştirmek zorunda kalıcaksın, odada tetmaya devam edersen) Daha 2 gün olmuş geleli, soğuk davranması normal. Daha alışma süresinde. tabi her tavşan aynı değildir, kimi kendi halinde kimide fazlasıyla cana yakın olabilir. Ankarada hiç bir veterineri tavsiye etmem, çünkü tavşanları tanımıyorlar. ben beldiyenin veterinerini tavsiye ederim. En denemeyimli onlar. Kurtuluş parkının arkalarında, kime sorarsan gösterirler...

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

myhollandlop çok sağol bu sitenin sana ihtiyacı var !!! bana biraz daa yardımcı olabilirsen sevinirim ! tavşanımı azönceçok yüksek deil ama biraz yüksekten düşürdüm ölürmü ?(Allah korusun)tavşanlarıma oyun oynaması için kagıttan tünel yapıyorum oynamıo biri ! napabilirim ?? vs... sağol...

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Şöyle3-5 metreden düşmediyse çok bişey olmaz, hatta daha yüksekten düşersede bişey olmaz (tabi nasıl düştüğne bağlı). Eğer çok alakasız bi şekilde düşürsen (ki bu oldukça zor, istesende çok zor yaparsın) bir zarar gördüğünü anlarsın, acı acı bağırıp çırpınmaya başlar. Dediğim gibi her tavşan aynı değildir. Kimi koyduğun oyuncakla oynar, kimi direk kemirmeye başlar, kimi hiç farketmez bile. Hangi tavşanın neyle oynamayı sevdiğini deneyerek bulursun, kemirdiğinde zarar vermiyecek, keskin ve sivri bi yanı olmayan herhangi bişeyi verebilirsin. (benim tavşanlarımdan "zeze" tuvalet kağıdının sarıldığı gri karton yuvarlağa bayılır mesala, toz haline gelinceye oynar)

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

myhollandlop çok sağol seni sıkmak istemem ama 1. Cumartesi dediin veteriner açık olur mu? Tuveletleri çok kokuo nasıl önlerim vb... Bide bu siteye fotoğref nerden koyuluo ? teşekkürler ...

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Sanıyosam açıktır, ama emin deilim. Telefonla öğrenebilirsin. İnternetten ararsan bulursun numarasını. Kokması normal, sık sık talaşını değiştirmelisin. Siteye resim eklemek en sık karşılaşılan sorun, metin yazdığın yerin altında "html editörü yükle" diye bir buton var, oraya tık ordan yapılıyo ama çok hatırlamıyorum. Ama resmi başka bir resim upload sitesine yükleyip kod sayfasına linkini yapıştırıyorsun. Bi boş zamanımda resim ekleme dersi hazırlayıp koyucamda, zaman bulursam tabi...

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

myhollandlop çok teşekkürler!!

img

icarly

ÖZEL MESAJ

myhollandlop bide o veterinerin numarasını bulursan çok sevinirim aradım bulamadım... teşekkürler...

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Bunlar benim tavşanlar ;)Bunlar benim tavşanlarım.(Appa ve Momo ) myhollandlop bi bakar mısın tavşanlarım görünüşte sağlıklı mı? sağol

img

icarly

ÖZEL MESAJ