Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

yavru tavşanlarım gazete kağıdını yediler ve ishal oldular lütfen yardım:((

2 tane minik tavşanım yaklaşık 2 aydır kapalı vitakraft mama ile besliyordum..ilk defa talaşım bittiği için gazete kağıdı koydum altlarına AMA sabah gördüm ki bütün gazete kağıtlarını parçalamışlar ve yemeğe devam ediyolardı:(((hemen aldım topladım ama bi kaç saat sonra durgunlaştılar ve ishal oldular veterinere götürdüm mikrobik değil yediği bişi dokunmuş dedi.ishalin geçmesi için ne yapmalıyım.lütfen acil yardım..

img

pofudug10

13 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuru ot,yulaf ve bol temiz su vermelisin..çok geçmiş olsun gazete kağıtlarında kullanılan boya da bi çeşit kimyasal oldugundan dikkat edilmesi gerekir.sonuçta çok minik ve savunmasızlar bende aynı hatayı yapmıştım:(( malesef kurtaramadım.umarım sen şanslısındır..

img

teomann2010

ÖZEL MESAJ

gaste kağıtları çok zararlı çünkü zaten ıslanınca bile birbine yapışan mürekkepli bi malzemeden ufacık tavşan yese bağırsak sisteminin bozulması çok normal.çok çok geçmiş olsun umarım iyileşirler

img

yunus_dc

ÖZEL MESAJ

ayaklarını bastıkları yeri sürekli kuru tut, ekmek-su, ekmek-yesillik dengesini koru kısa sürede düzeleceklerdir...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

malesef 1 tanesi öğleden sonra öldü..arkası çok pislenmiş ve sindirememiş sanırım gazeteleri çok üzgünüm benim hatam kuru ot buldum.ezilmiş arpa da aldım sularını temizledim.ama olmadı diğeri için uğraşıyorum:(((

img

pofudug10

ÖZEL MESAJ

benimde tavşanım ufacık bi gazete kağıdını ağzında gördğüm günden sonraki gün ölmüştü..çok üzüldük kalana ii bakın

img

nuevo_efecto

15 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bol bol tahıl vermeni öneririm. bu olay benimde başıma gelmişti fakat takılı bol miktarda verince ve yeterince su verince tavşanım iyileşmişti.. geçmiş olsn

img

delymm

13 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ