Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

sincabım bütrün gün dolaşıp geri döndü

Merhaba, sincabım evin yanında olan bi köşkün bahçesine kaçtı bir kaç kere, sonra çığlıklarına peşine gidip çıktığı bi direkten almıştım onu. Aşagıda 2 tane kedi bekliyodu. Bugün oglen gene gitti, bu sefer demek artık evde kalmak istemiyo özgür kalmak istiyo diye düşünüp bekledim. Kararı ona bıraktım ve 7 gibi hava kararmaya başlayınca balkondan tıpış tıpış içeri girdi. 5 aydır beraberiz ve inanılmaz bir hayvan. Şimdi yanına bir erkek alıp alıştırmayı düşünüyorum. Ama çok bilgim yok bu konuda. Çiftleşmek için uygun zamanın kaç olduğunu bilen varmı? bi de onun için bi ağaç kütüğü oycam yuva niyetine, hangi ağçtan yapsam daha hoşuna gider acaba ?

img

palani

18 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sinc döndügüne sevindim.agactan kutuk yapsan hosuna gıdecegıne emınım.meşe agacından kutuk güzel olur.bende sınc. yaptırmıstım.genelde nısan ayında yavruları oluyor.daha fazla bu konuda bılgım yok. sınc satan ve vet sor arastırman lazım.

img

sem

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba, geri dönmüş olması çok güzel. çok akıllı hayvanlar aslında. ama ben benimkini pek eğitemedim galiba. bunun hakkında pek bilgim de yoktu ama en azından adını bilseydi iyi olurdu. :) komut alıp almadıklarını da bilmiyorum. sen eğitebildin mi? bende de şu anda 8-9 aylık olduğunu tahmin ettiğim (aldığımda 3 aylık olduğu söylenmişti) bi erkek sincap var. adı Fındık. zamanı geldiğinde ben de çifleştirmek istiyorum. bi tane de dişi almayı düşündüm ama veterinerim ikisiyle başa çıkamayacağımı ve dişi aldığım taktirde direk beni satacağını söyledi. haklı olabilir. belki bi daha bana dönüp bakmaz bile. :) hem bildiğim kadarıyla çiftleşme dönemleri dışında yalnız yaşayan hayvanlar. eğer çiftleştirmeyi düşünürsen bu onlar için iyi olur...

img

toht

18 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ