Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kaplumbağa ne yer ?

Kaplumbağama şu anda bi sabah bi akşam olmak üzeri clever fish`in guizhibao yemini veriyorum.(Üstünde japonca bişiler yazıyo ama latin alfabesiyle yazıalrdan anladıgım akdarıyla markası bu.)İçim pek rahat degil nası bi yem biliyormusunuz ?Kaplumbağam başka neler yiye bilir.Su kaplumbagası boyu 5 cm 2-3 aylık oldugunu söyledi pet shop daki adam.Kilosu 5-6 gr sanırım.Nelerle besliye bilirim vede bu yemi degiştiriyim mi ?

img

mizunoryu

13 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yemin resmi : http://img26.imageshack.us/img26/8986/resm1.jpg

img

mizunoryu

ÖZEL MESAJ

Öncelikli mesajlardaki ``Kaplumbağaların beslenmesi adlı başlığı inceleyebilirsiniz. Ancak sanıyorum bakım koşullarınız da pek uygun değil, sitede geniş bir araştırma yapmanızı öneririm.

img

asegul07

14 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Resimdeki yemi ilk defa görüyorum. Eğer marka tavsiyesi derseniz SERA ya da TETRA marka yemler su kaplumbağası besleyenler tarafından tercih ediliyor. Ancak sadece yemle beslemek yetmez,bu yüzden dediğim başlığı inceleyip bir beslenme programı oluşturmanızda fayda var.

img

asegul07

ÖZEL MESAJ

Kaplumbağamı alalı daha 2 gün oldu daha önce nası bakıldı bilmiyorum satıcıdan ögrendigim bilgileri yazıyorum.Kaplumbağa almadan sitede gezdim ve ölüm fanusu almama gerektigini ögrendim ve bir teraryum aldım herşeyi var.Geçeleri biraz durgun başka bi sorunu yok bide her 2 günde su degiştirme kararı aldım bölece daha canlı gözüküyo iyi bişimi sizce ? Bu arada dedigin farmu gezdim bu yemi yiyo ama içim pek rahat degil o yüzden salı günü sera raffy p ve sera raffy ı alcam.

img

mizunoryu

ÖZEL MESAJ

Bu yemi veriyimmi yoksa yeni yemleri alana kadar başka bir şeyler veriyimmi? Bide yemi ne kadar vermeliyim ve ne sıklıkla vermeliyim ? Sabah akşam 1 tane atıyorum....

img

mizunoryu

ÖZEL MESAJ

Eğer suyu temizlemek için filtre aldıysan iki günde bir su değişimi gereksiz ve bir süre sonra da bundan sıkılabilirsin. Filtresi olan bir teraryumda iki üç haftada bir suyun %75`ini değiştirmen yeterli. Günlük vereceğin yem kaplumbağanın kafası boyutunda olmalı. Kaplumbağalar haşlanmış, yağsız tuzsuz tavuk etini severler. Çok fazla olmamak kaydıyla verebilirsin. Bir de diğer arkadaşların beslenme programlarındaki sebze meyve gibi alternatifleri deneyebilisin. Yalnız yemediği yemleri ve tavuk etlerini bir ağ yardımıyla hemen sudan almalısın çok çabuk bakteri üretirler ve suyu da kirletirler. Kaplumbağalarda obezite büyük bir sorundur ve eğer gereğinden fazla beslersen kısa zamanda bununla karşılaşabilirsin. Bu arada kaplumbağa almadan önce araştırma yaptığın için teşekkür ederim. Umarım onunla uzun yıllar birlikte olursunuz. Şimdilik yaklaşık kafası kadar yemi gün içinde iki öğün halinde vermen yeterli. Yeni yem alana kadar da tavuk deneyebilirsin. Stick yemlerin dışında karidesler de kaplumbağaların çok sevdiği yiyecekler arasında, ancak onu fazla vermemeni öneririm çok fazla protein içeriyor çünkü.

img

asegul07

ÖZEL MESAJ

Bugün gittim ve sadece sera raffy ı yı bula bildim ve aldım.Hazır yem olarak sadece sera raffy ı yı versem olurmu ? Aradada marul elma haşlanmış tavuk ve çok küçük bi miktar muz vercem olurmu bu şekilde ?

img

mizunoryu

ÖZEL MESAJ

MizuNoryu sana şimdiden kolay gelsin diyorum. Yazdıklarını okydum şuan verdiğin yem uygun yanında haşlanmış tavuk verebilirsin veya kıymada olabailir. Kapluşun şuan küçük yeşillik pek yemez. Sana tavsiyem yemini günde bir sefer ver ve vereceğin yemlerin toplamı kapluşun kafası büyüklüğünde olmalı. Kaplumbağlar hakkında yazılan yazıları oku, sana çok faydası olacak.

img

kokpit

14 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ