Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Yardımmm!!!

Kaplunbagam masadan düştü!! lütfen yardımm edin ona bişi olmasını istemiyorum.

img

artunn

14 yıl 1 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Martı`nın kapluşu balkondan düşmüştü onun tecrübelerinden faydalanabilirsin. Senin için başlığı güncelleyeceğim.

img

asegul07

14 yıl 6 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Başlığı yukarı taşıdım. ACİL YARDIM ÇOK ÖNEMLİ adlı başlıkta aradıklarını bulabilirsin.

img

asegul07

14 yıl 6 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler

img

artunn

ÖZEL MESAJ

:S Üzüldüm Çatlak falan varmı kabugunda yada kanama ?

img

mizunoryu

13 yıl 9 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hyr yok ama düştükten sonra hareketleri garipleşti 1,2 gün sonra düzeldi.

img

artunn

ÖZEL MESAJ

şimdide alt kabuğunda pembe lekeler var.??

img

artunn

ÖZEL MESAJ

Arturn merhaba, Masadan düsmesinin çok ciddi bir sorun doğuracağını sanmıyorum. Bana kalırsa pembe lekeler ( ki varsa ) başka bir sorunun göstergesidir. Doğru bakıp doğru anlamak gerek. İnsan düştüğü için normal olan görüntüleri de sorun varmış gibi zannediyor. Badem düştüğünde kabuğunun altı komple pembe göründü bana. Ben "tamam kabuğun altı komple kan dolmuş, bu iş bitti " dedim. Şükür ki benim kapluşum iki tane. Fındığınkine baktım. Onunkide pembemsi. Ancak o zaman rahatlayabildim. Pembe lekeler dediğin gerçekten lekeyse, ilerlemiş mantardan tutta, ciddi bir akciğer sorununa kadar, bir iki ciddi hastalığın belirtisi olabilir. O nedenle çok önemli. Mümkünse net olan bir resmini koy siteye. Koyamazsan önce bunlar leke mi ona bak. ( sitede kıyas yapabileceğin çok resim var.) lekeyse; mantar için ayırmaya çalış. ( kadifemsi, yumuşak, pis kokulu mu.mink kazimalarla kalkiyor mu. Yada yara kabuğu gibi mi? ) Eğer var ve mantar da değilse, o zaman akciğer enfeksiyonu açısından ayrıca değerlendirmemiz gerek. Ama en kolay yol; yakınında bilinçli bir veteriner bulabilirsen, mutlaka göster. :)) Yazılarına göre yönlendirmeye ve yardımcı olmaya çalışırız. Daha bilinçli arkadaşlarda yorum yapabilir bunları yazarsan. Görüsmek üzere :)

img

marti

14 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyice baktım kabuğuna lekeye benzemiyo kabup hafif pembe bnmde 2 tane kapumbağam var bitanesinin kabuğu hafif pembe diğerinde hiç bişey yok.

img

artunn

ÖZEL MESAJ

Tüm kabuktaysa pembemsi görüntü o normal. Benimklerinde öyle çünkü. Leke gibi değilse bence endişelenmene gerek yok. Ama sıkı takip etmelisin bence. Genel durumunda bir bozulma oluyormu, bahsettiğin görüntüde bir faklılık oluyor mu onları sıkı takip etmen gerek. Herhangi bir farklılık sezersen bizlerle paylaş. görüşmek üzere.

img

marti

14 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ