Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

yardımcı olur musunuz?

yaklaşık bir hafta önce antalya`dan aldım tavşanım şeroyu ve uzun bir yolculuk geçirdi.Onu aldığımda tavşanlar hakkında hemen hiç bir bilgim yoktu.Bir haftadır bulduğum tüm yazıları okuyorum veterinere de götürdüm ama çokta tatmin olmadım -yanlış bi veterinere çattım sanırım- Şero şuanda yaklaşık iki aylık eve ilk getirdiğimizde oldukça hareketliydi ancak şimdi çok korkak davranıyor, nişanlım yatarken onun yanına sokulup uygun bulduğu yerde yayılıp uyuyor ama bana karşı pekte sıcak değil:/ acaba sürekli peşinde olduğum ve taşımak için elime almam gerektiği için mi? çok nazik davranmaya çalışıyorum ama yanımda sürekli tedirgin gibi:( ciddi ciddi kıskanmaya başladım nişanlımı çünkü şeroya haddinden fazla bağlandım sanırım :))) onu mutlu etmek için tüyolara ihtiyacım var yardımmmmmmmmm

img

şeronunannesi

13 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tek olumsuzluk tedirginlik gibi görünüyor. tavsanın yanına yavas yavas yaklası ponu korkutmamalı, onu yerden yükseğe kaldırmamalısın çünkü hiç sevmezler. yerde yavasca yaklasıp iki kulağının ortasını ve alnını tırnağınl kaşı çok hoşuna gidecektir ve kendini sana bırakacaktır. bi süre sonra bunu yapman için senin pesinde dolastığnı göreceksin...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tşk. ederim dikkat edeceğim ancak.. bugün çok tuhaf bişey oldu, onu 3-4 saatliğine aileme bırakmam gerekti.Dışarda dolaştırmak için aldığım kafese koymuştum. içerisinde yemi, otu ve suyuda vardı. Geldiğimde ilk iş yanına gittim kafesi açtım, anında çıldırmış gibi hareketler yapmaya başladı titreyerek kendini bi oraya bi buraya savurdu henüz dokunmamıştım bile. korkudan delirecektim ölüyor nefes alamıyor falan sandım. sonra kucağımıza aldık ve sakinleştirdik yere bırakmamızla deli gibi koşmaya başladı, koltukların arkasında koşup durdu, şimdide tvnin arkasında biyerde yatıyo :S oysa sabah çok yakındık peşimden ayrılmıyordu. bu gidişle ona değilde bana bişe olcak sanırım epey korkutuyo beni :) bi arkadaşımın yavru tavşanı ishalden ölmüştü onu gördüğüm için fazla mı tedirginim yoksa benim ki mi tuhaf davranıyor anlayamadım.

img

şeronunannesi

ÖZEL MESAJ

şimdi bir veterinerle görüştüm sanırım tavşanımda sara var yada annesinden geçen bakteriyel bir durummuş ben yarın test için götürücem off yaa off:(

img

şeronunannesi

ÖZEL MESAJ

tavsanına bi süre güneste kurutulmus kuru ekmek ver ve hapis ortamından biraz daha serbest ortamda bulunmasını sağla düzelecektir...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanım sabaha dek can çekişti,onunla birlikte bende aynı acıları çektim.Annesi hijyenik koşullarda yetiştirilmemiş ve bakteriler tavşanıma da geçmiş. Nöbetler geçirdi korkunç şekilde,, lütfen tavşan alırken iki hatta üç kez düşünün, çok nazik canlılar ve hangi şartlarda doğduklarını bilmiyoruz.Ben tavşan alırken araştırma yapmadan aldım ve şuan bitik haldeyim. Lanet olsun üç kuruş para için onlara bunu yaşatan insanlara umarım daha büyük acılarla ölürler. Şimdi veteriner gözetiminde ama yaşama ihtimali çok zayıf bu yazıyı okursanız lütfen tavşan almayın ki bu iş ticaret olmaktan çıksın. Herşeyin dengesini bozduk, veterinerin bana söylediği türkiyede kemirgenler ve egzotik hayvanlarla ilgili düzgün bir eğitimin verilmediğiydi fakültelerde, yani bu işten anlayan bi veterinere çatma ihtimaliniz de düşük. benim başıma gelen belki binde bir olacak bişeydi ama sizin başınızada gelebilir çok sevdiğiniz bir canlıyı acı çekerken görmek ve birşey yapamamak tarif edilmez bi acıymış.

img

şeronunannesi

ÖZEL MESAJ