Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Özellikle myhollandlop,gokhankuscu84 Lütfen Bakın !

...Merhaba,http://www.facebook.com/photo.php?pid=149597&id=100000079536910#!/photo.php?pid=398785&id=100000079536910&fbid=141834692495848 Arkadaslar siteye foto eklenmio o yüzden bende Bu Baglantıyı paylastım bunlar bnim tavşanlarım Appa ve Momo lütfen bakın saglıklı mı bide kac aylıklar yaklasık (soldaki Appa Erkek) (Sağdaki Momo Dişi) Şimdiden teşekkürler ! (baglantı paylasmak yasaksa Site sahiplerinden şimdiden özür dilerim! Acılmıosa; http://img336.yukle.tc/images/5278Tavsannnn.jpg Soldaki Appa (erkek) Sağdaki Momo (dişi) Sorum :Sağlıklılarmı? ve yaklaşık kaç aylıklar ? Teşekkürler Lütfen Acil Cevap Bide Tavşanımı kafese koydummu Kafesi çok Şiddetli biçimde Sallıo Hatta kafesin kapağını kapatıom o acıo ! Neden Böyle huysuzluk yapıo !! Birde tavşanım böyle sallarken falan damlalıklı su kabından üstüne su damlıo ! İSHAL OLURMU ? LÜTEN YARDIM!!! ...TEŞEKKÜRLER...

img

icarly

13 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Başlığı okuyunca, çok önemli bi sorun var diye düşünüyordumki,,, mesajınızı okudum...Biraz sakin olmanızda yarar var..... -fotolardan anladığım kadarıyla sağlıklılar. Çevreye duyarlı ve meraklılar. Bu çevreyi umursatmayacak sıkıcı bişey olmadığını gösteriyorlar. -kafesinde durmak istemediği için huysuzluk çıkarması doğal, ayağıyla kafesini tekmelemeyede başlaya bilir. Bu davranışlar normal. -Suluğundan dökülen bir kaç damla su onlara hiç bir zarar vermez, hatta rahatlatır. özellikle bu sıcak günlerde elinizi nemlendirip kulaklarına masaj yapmanız onları rahatlatır. -Ortalama 5 aylık civarılar...

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok Teşekkür Ederim ``myhollandlop``. Ben Tavşan Bakımı konusunda Çok Olmasada Yeniyim.O Yüzden Endişem Çok Oluyor. Şuan Tuvalet Eğitimi Vermeye Çalışıyorum.Şuan Mıyışmış Şekilde Yatıyolar.Ben Ankara`da Yaşıyorum.Şu Günler Burası Çok Sıcak Olduğu İçin Biraz Mıyış Mıyışlar Diye Düşünüyorum.5 Aylık Olmalarına Sevindim.Ama Benimkiler Kucağa Alınmayı sevmiyor.Birde Okuduğuma Göre 7 Aylık Olunca Doğuruyormuş.Bu Doğru mu Yoksa Daha Önce de Doğurur Mu? Ben 12 Yaşındayım 7. sınıfa geçiyorum.Onların bazen 10 20 yavru doğruyor falan diyorlar.Annemler 2 taneye zor baktırıyor.O Kadar Çoğuna Bakamam.Birde Tabi SBS Sınavlarım var.O Yüzden Kısırlaştırmayı Düşünüyorum.Kısırlaştırınca Canı Acır mı Kanser falan olur mu ? Benden Soğur mu? Gibi Sorularım var.Son Olarak Ankara`da Oturduğum için sadece Kurtuluş Parkındaki Veteriner Var.O Veteriner iyi mi? Onlara Birşey Olmasını istemiyorum.Sende Fotoğreflardan Anladıklarını ayrıntılı yazarsan çok sevinirim.Çok Teşekkürler ... Saygılarımla ... İYİ GÜNLER...

img

icarly

ÖZEL MESAJ

erkek tavsanların olgunlukları 6ay cıvarı dısılerın 4-6 ay arasıdır bu donemde yavrulamaya musaıttırler. 93 yılından berı uretım yapıyorum 20 tane yavrulayan tavsanım olmadı. en verımlı olanı 12 yavruladı. kısırlastırma canını acıtmaz. kurtulus parkı hatrıcınde bıcok yerde vet var...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler ama Ankara`daki veterinerler hep kedi,köpeklere bakıyor.Verdikleri ilaçlar kedi vb... i.in oluo buda tavşanları öldürüyor.En uygunu Kurtuluş Parkı Olduğunu Söylediler.Kısırlaştırma işleminin acıtmayacağına sevindim.Çünkü Kısırlaştırdıktan sonra Güvenini Kaybetmesini istemiyorum... Saygılarımla

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Tavşanları kısırlaştırmak oldukça zor bir işlemdir. Ya sürekli karşıt hormon tedavisi yada ameliyat olmaları gerekiyor. Her ikiside çok zor durumlar. benim tavsiyem doğurmalarını istemiyosan birbirlerinden ayırman. Birde zaten aynı kafeste kalıyorsa dişi sağdece kendinin kontrolünde biyere sahip olamıyacağı için çiftleşmeye izin vermiyecektir. Ama en kesin sonucu birbirlerinden ayırarak ulaşabilirsin. Kurtuluş parkındaki veteriner, benimde tavsiye ediceğim biyerdir. (büyük ihtimalle benden duymuşsundur zaten). Diğer özel veterinerlerin (tabi geneli için konuşmuyorum) çoğu tavşanlarla ilgili pek bir şey bilmezler. Okullarında çok görmedikleri gibi piyasada deneyimleride azdır. Ve amaç hayvan sağlığından öte para kazanmak olduğu için önerilen bir çok tedavi süreçleri çok uzun (yani aşırı maliyetli) ve sonucu belirsizdir. (tekrar yineliyorum hepsi için konuşamam, ama benim denk geldiklerimin tamamı böyle idi). Birde tavşanlarda güven kaybı sürelidir. Temel edinimsel(yani deneyimlerden kaynaklı) hafızaları 1 haftayı geçmez. ama uyaranları sürekli yaşarsa onlar kalıcı olur ve bir daha unutmaz.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

myhollandlop teşekkür ederim ama onlara ayıramam gördüysen fotoğrafta odam çok büyük deil onlara odanın birazını veriom ayırmam olanaksız. Tedavi zor diyorsun.ama benim için de zorunlu oluyor. 2. Yöntem ameliyat daha iyi kurtuluş parkı bunu yapıyorsa güzel.Eğer tedavi olumlu birşeyse zorunlu yaptırcam.çünkü ayıramam.Tekrar teşekkürler.

img

icarly

ÖZEL MESAJ