Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Yalancı Gebelik Mi ? Gerçek Gebelik Mi ?

Arkadaşlar benim tavşanım 17.08.2010 Salı günü erkek çiftiyle çiftleşti. Ertesi gün (çarşamba) günü tekrar çiftleştiler. Sonra çiftleşmeyi bıraktılar. Erkek 1 yaşında. Dişi 2 - 2.5 yaşında. Dişim şuanda cok fazla yemek yemeye başladı. Yemek yedikten sonra çoğunlukla yatmayı tercih ediyor uzanarak. Karnıda azcık büyüdü. Cok sakinleşti. Ama kabını temizlerken yerinde Koyu sarı şeklinde bir sıvı var. Eskiden o kadar cok olmazdı. Bu ters birşey mi acaba ? Yorumlarınız için şimdiden teşekkur ederim.

img

l62l

13 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hersey tam olması gereken gibi gerceklesiyor. çiftlestikten sonra gebe kalan tüm tavsanların hareketleri tavsanında mevcut. beslenme alıskanlığıyla orantılı olarak bu hamileliğin süresi 25-40 gün arası sürecektir. gelismeleri paylasmaya devam et...

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Cok teşekkur ederim :) Eğer tecrubelerinizi benimle paylaşmak isterseniz msn bırakabilirim. ?

img

l62l

ÖZEL MESAJ

buradan tüm arkadaslara yardımcı olmaya calısıyorum [email protected] adresimden ulasabilirsin bana ama mesai saatlerinde biraz yogunum herkese cvp veremiyorum...

img

gokhankuscu84

ÖZEL MESAJ

Bugun tavşanım kursağının olduğu bölgeyi ağızı ile koparmaya calışıyor. Ama bir yere koymuyor. Acaba koparıp kursağında mı saklicak? Cvp verebilir misiniz ?

img

l62l

ÖZEL MESAJ

Eğer yaptığı şey tüyleri koparmaksa, bu yaptığı yuva hazırlamaktır. Yakında büyük ihtimalle doğuracaktır. Eğer bu haraketi çiftleşmeden 10-12 gün sonra yapıyorsa büyük ihtimalle yalancı gebeliktir. Ama verdiğiniz tarihlere bbakılırsa gerçek gebelik olması büyük ihtimal. yavrular geliyor büyük ihtimalle. onu biraz yanlız bırakın, ve doğum gerçekleştikten sonra hiç rahatsız etmemeye çalışın. sağdece yemini ve suyunu vermek için yanına gidin...

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok teşekkurler. Ama doğum için daha erken değil mi 17-18 gün oldu henuz Yuva yapmaya 2-3 gün öncesinden hazırlanır diye okumuştum ama .S

img

l62l

ÖZEL MESAJ

tavsanının karnındaki yavruların hareketliliğive sancılar ile ilgili bi durum. tüy yolma islemini ne zaman yaptığının bi önemi yok hamile olduğunu bil yeter. simdiden hayırlı olsun...

img

gokhankuscu84

ÖZEL MESAJ