Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

YETTİ ARTIK...ÖZELLİKLE Myhollandop,Veterinerler Yanlış Bilip Devamlı Tavşana Para harcayanlar Baksı

Merhaba.Myhollandop yazdıklarımı okursan sevinirim.Veterinersin.Ama diyorsun ki fazla yeşillik verme.BAK BEN TAVŞANIMI ALALI 3 AY OLDU!2 HAFTADA BİR YEMLERİ BİTİYOR.KEMİRME TASI VE OYUNCAGI BİTİYOR.ARADA TALASI BİTİYOR YETTİ.2 HAFTADA BİR 100 LİRA HARCIYORUM.BEN DAHA COCUGUM ANNEM BABAM KIZIP DURUYOR!HAZIR YEMLERE BAK FISTIK FINDIK VAR İÇİNDE.TAVŞAN DOGADA FISTIK MI YİYOR!DÜŞÜNÜN BE!O DOGADA HERGÜN MARUL HAVUC VB. YİYOR.DOGADA HAZIR YEMMİ VARDA YESİN!HERKESE DİYORUM TAVŞANINIZI MARULA HAVUCA ALIŞTIRIN! bilalsahin9 GİBİ OLUN BENİM GİBİ ÖLÜR DİYE 2 HAFTADA 100 LİRA HARCAMAYIN.ARTIK YETTİ.HERGÜN MARUL VERECEM.HAVUÇ VERECEM.İSHAL OLDUMU EKMEK VS. VERİP İYİLESTİRCEM.ONU DOGAYA ALISTIRICAM.HERKES BÖYLE YAPSIN BENCE.CÜNKÜ BU ONLARIN HAKKI VE İHTİYACI.CEVABI OLAN YAZSIN BENİM HER ZAMAN VERİCEK CEVABIM VR...İYİ GÜNLER...

img

icarly

13 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kimse cevap yazamıo niyeyse?

img

icarly

ÖZEL MESAJ

:) Öncelikle cevap vermekte geciktiğim için özür dilerim. Oldukça yoğun bir iş programım var ve zamanım çok kısıtlı. oyüzden bazen gecikebilirim, affedin... Ben veteriner değilimin, hiç bir zamanda öyle bi iddam olmadı. sağdece 3-4 yıldır tavşanlarla oldukça fazla haşır neşirim. Edindiğim bilgi deneyimlerimi paylaşıyorum. Şu 2 haftada 100 lira olayına gelince. bu şwkile bir harcamaya hiç gerek yok. kullanılan her türlü malzemeyi çook çok daha ucuza temin edebilirsin. Biraz araştırmak gerekiyor sağdece. -Yem: Arpa, yulaf vs gibi kuru tahılları herhangibir aktardan kilosu 1yada 2 tl ye alabilirsin. Aldığın paket yemlerin içeriğine bak ve ordakileri aktarlardan yada başka toptancılardan çok ucuza bulabilirsin. Paket yemler oldukça pahalıdır. palet yemide bulunduğun şehirde mutlaka totancısı vardır. onuda ordan bulabilirsin. En son aldığımda 50 kg mı 35-40 lira civarıydı. -Kemirme taşı: Bu taşın amacı tavşanın kemirme güdüsünden faydalanarak dişlerini törpülemesidir. herhangi temiz bir kuru ahaç parçasıda aynı işi görür. Zaten önünde sürekli yem ve kuru ot duran bir tavşanın böyle bi ihtiyacı yoktur. -Yeşillikler ve ishal: Öncelikle ben burda bişeyleri yazarken en sorunsuz sonucu vericek beslenme biçimini tavsiye ediyorum. Doğadaki tavşanlar doğa koşulları gereğince birçok hastalığa anneleri yüzünden oldukça dirençlidir. Ama senin tavşanların çok yüksek bir ihtimalle doğadan koparılalı nerdeyse 30 nesil olmuştur. Bu yüzden bağzı şeylere daha fazla hassasdır.Bu şekilde olunca dikkat etmek gerekir. tabi şöyle bir durum var, her tavşan aynı değildir kimi çok dürençli, kimi aşırı hassa olabilir. Kimi tavşan sürekli yeşillik yer hiç bir şey olmaz, ama kimi biraz yiyince ishal olur. bunu denemeden kimse bilemez. hatta sen ankaradıymışsın. Ulusu mutlaka biliyorsundur. orda canlı hayvanların olduğu bir pasaj var. ordan tavşan yemini namına herşeyi açık olarak çok ucuza alabilirsin. -Altlık (talaş): Altlık büyük bir sorundur. ben bu sorunu şöyle çözdüm. Altlık olarak sağdece talaş kullanman gerekmiyor. Mısır koçanı granülü, çeltik kavuzu (pirinç kabuğu) kullanabilirsin. talaştan hem çok daha ucuz hemde çok daha iyi emicidirler. (ben mısır koçanı granülü kullanıyorum, çokta memnunum.)20 kg mı 20 lira gibi bişeydi. googledan araştırırsan bir sürü firma var ve adresine kadar kargoyla gönderebiliyorlar. (ortalam 1 kilo talaşa eniyi ihtimalle 6 lira verdiğini düşünürsen, gerisini matematik hallediyor) Doğaya alıştırmak: Böyle bişey yok. Doğaya alışamazlar. Belki 100 tavşandan 2 yada 3 ü doğal ortama alışır. Birde doğal ortama hazırlık dediğin şey sağdece yeşillik vermek değildir. Onlar senin tavşanların senin sorumluğunda, istediğin yöntemi istediğin şekilde uygulayabilirsin, kimse karışamaz. Sonuçlarıda iyi yada kötü senin eserin olur.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle teşekkürler.Dogaya alıstırmak derken o pet shop a getirilmeden önce dogayla hasır nesirdi.şimdide olabilir . benim amacım bu.yemlerini artık hep havuç ve marul veriorum.pazardan peri veriorum sanırım.su ana kadar hiçbir hastalıgı olmadı.(ALLAH KORUSUN BİRŞEY OLMASIN :)) BENCE İNSANLARIN TAVŞANLARININ İSHAL OLMASININ BİR NEDENİ DE TAVŞANIN DİREK BÜYÜK PARCALAR YUTMASI ÖRNEGİN BEN HAVUC VE MARULLARI KÜÇÜK PARCALARI DOGRUYU VERİORUM.DEDİGİNİZ DİRENC DOGRU.AMA ONLAR ORMANDA VB.. YERLERDE YASIYIP ORDAKİL SEYLERİ YEDİKLERİ İÇİN BURDA ONA KURU YEMDEKİ LEBLEBİLERİ VERMEK İSTEMİYORUM.ÜZÜLÜYORUM.SAGLIKLI OLSUN İSTİORUM.BENİM BİR ARKADASIM DA TAVSANLARINA HEP MARUL FLN VERİOMUS.HATTA DAHA YENİ DOGMUS YAVRULARA BİLE MARUL VB.. VERİOMUS.BİRŞEYDE OLMUYORMUS.AMA DOGRU DİRENCİNE GÖRE...VALLA İSTEYEN BENİM YÖNTEMİMİ DENESİN. ALLAH HEPİMİZİN TAVŞANLATINI KÖTÜLÜKLERDEN,HASTALIKLARDAN,ÖZELLİKLE ÖLÜMLERDEN KORUSUN... SAYGILARIMLA...

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Myhollandlop sana nasil ulasabilirim? Bu siteyi kullanmak cok zor. Hollanda lop tavsanim var ve bazi konularda danismak istiyorun

img

odious

3 yıl 7 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ