Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kapluşum öldü mü :((( geceden beri başındayım... lütfen yardım edin

su kaplumbağam 1 yıldan beri yanımda..2 gün önce uzun bir yoldan geldik arabayla, ve bu yol da yaklaşık 24 saat sürdü. arabada bir saklama kabına bıraktım. arada biraz su koyuyordum. ama yemini 2 gün boyunca yemedi.. eve geldiğimizde onu yerine yerleştirdim. kabını temizlemeden bıraktığım için yosunluydu, temiz bir bulaşık süngeri ile güzelce temizledim. dün öğlen 3 tane turtle stick yeminden verdim, büyük bir iştahla hepsini bir anda yedi. gece tekrar yanına yem vermek için gittiğimde ters bir şekilde yattığını gördüm. elime aldım ve çok az bir tepki verdi. şimdi ise hareketsin.. neden olmuş olabilir? lütfen yardım edin... öldü mü yoksa :`((

img

matamatikci09

13 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar lütfen bişiler söyleyin... burdaki veterinere götürsem de bişi anlamaz.

img

matamatikci09

ÖZEL MESAJ

hala hareketsiz bir şekilde aynı yerinde duruyo

img

matamatikci09

ÖZEL MESAJ

öncelikle iki büyük hata yapmışsınız,biri o kadar yolu küçücük bi hayvanın çekebileceğini düşünmeniz,diğeri de temizlemeden bıraktığınız kaba koymanız.muhtemelen kap dediğiniz de ısıtıcısı olmayan ölüm fanuslarındandır.. bu duruma neyin sebep olduğunu anlamak çok zor.arabada oldukça sarsıntılı bi yolculuk yaptıysa iç organları hasar görmüş olabilir,evde bıraktığınız kaptaki mikroplardan etkilenmiş olabilir vs.. onun dışında aklıma kapta çok su varsa kaplumbağanız yorgun düşüp su yutmuş olabilir,rahatlıkla kafasını suyun üzerine çıkartabilmesi gerekir.umarım ölmemiştir ama ümitli değilim ne yazık ki :(

img

thedamned

14 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ