Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

1.Si Özür Dilerim Özellikle Myhollandop tan!Acil Bir sorunum Var Bakar mısınız?Özellikle Myhollandop

Merhaba Öncelikle myhollandlop Senden Özür Diliyorum.Biraz Sert Kelimeler Kullandıgım İçin Mağlum Çocukluk İşte Okuldan Öğrendigimiz! Benim Size Kızmaya Hakkım Yok çünkü Sizin Dediginize Göre Benim Tavşanlarım 7 Aylık! O yüzden Marul Falan Cok Yeseler de Birsey Olmuyor! (Nazar Değmesin! Allah En kötüsünden Korusun) Neyse Konuya Gelince! Benim Tavşanlarım Sizin Dediginize göre 7 Aylık Ve Hala Dişi Hamile Degil.Yani Yavrusu olmasını pek istemiyorum çünkü 6 tane yavruyla urasamam ve annem kızıo! Kısırlastıramıorum Cünkü Annemin Kedisi Varmıs Onu kısırlastırmıs Cok Acı Cekmiş O yüzden İzin Vermiyor. Neden Acaba Hamile Digil Yada Hamile Olunca Bidaha Dogmasın Diye napıcam? BİRDE ÖNEMLİ BİR SORUM VAR KIŞIN ANNEM EVİN İÇİNDE OLMAZ KOKAR DİYOR İZİN VERMİYOR.BİZİM BOLKONDA ACIK (SUAN BALKONDA KALIO) NAPICAM NEREYE KOYUCAM! BİR SÖYLERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM... ...SAYGILARIMLA... !!! !!! !!!

img

icarly

13 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

myhollandlop Çok Acil Bakman Lazım.Dün Tavşanlarımı Arabayla Ankarda ki eyber gölünün Oraya götürdük.Agaclar Falan vardı koştular oynadılar.birincisi küçük bir kız (yabancı) tavşanımın sırtını ve kulaklarını mıncırdı.Birsey olurmu? Birde Orda Sarılı Bir tavşan vardı.bizim erkekle o kavga etti sarı daha güçlüydü.Kavga neden? Bişey Olurmu?Son olarak Orda Kavgadan Sonra Biraz Oynadılar .DAHA SONRA ÇİFTLEŞTİLER.(O HAREKETLERİ BİKAC KEZ YAPTILAR AMA DİŞİ KACIODU ERKEK YAPMAYA CALISIYORDU.) YA KISIN DOGURMA OLMAZMIS DİYORLAR. BEN NAPICAM KISIN DOGURURSA ANNEMLER ZATEN İSTEMİYORLAR.BENDE VERMEK İSTEMİYORUM.LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!! :`( ...Saygılarımla...

img

icarly

ÖZEL MESAJ

myhollandlop Çok Acil Bakman Lazım.Dün Tavşanlarımı Arabayla Ankarda ki eyber gölünün Oraya götürdük.Agaclar Falan vardı koştular oynadılar.birincisi küçük bir kız (yabancı) tavşanımın sırtını ve kulaklarını mıncırdı.Birsey olurmu? Birde Orda Sarılı Bir tavşan vardı.bizim erkekle o kavga etti sarı daha güçlüydü.Kavga neden? Bişey Olurmu?Son olarak Orda Kavgadan Sonra Biraz Oynadılar .DAHA SONRA ÇİFTLEŞTİLER.(O HAREKETLERİ BİKAC KEZ YAPTILAR AMA DİŞİ KACIODU ERKEK YAPMAYA CALISIYORDU.) YA KISIN DOGURMA OLMAZMIS DİYORLAR. BEN NAPICAM KISIN DOGURURSA ANNEMLER ZATEN İSTEMİYORLAR.BENDE VERMEK İSTEMİYORUM.LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!! :`( ...Saygılarımla...

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Yanlış yazdım,Eyber gölü değil Eymir gölü olacaktı!!

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Ya Bugünde biçokkez yaptılar bi cavap verin lütfen kimse yokmuuu??? Yavru olcakmı tavşanı ayırıımı bişey olurmu?? Lütfen Yardımmm!!!

img

icarly

ÖZEL MESAJ

çok sağolun valla ne kadar igrenc bir siteniz var günlerdir cevap bekliyorum! Tavşanımın Acil bir durumu olsa sizin sayenizde ölüp gidecekmiş.Kurucular Beni ister banlasın ister atsn zaten burda işim bitti!!! myhollanlop,gokhankuscu98 sizi kınıyorum.Beklerdim ki Yardım edin ama yine hersey için teşekkürler.Artık tavşansevgisi .com dayım.orası bura gibi değil. saygılarımla bol evcilli günler iyi günler

img

icarly

ÖZEL MESAJ

baslığı bana açmıs olsaydın okurdum ve cvp yazardım...

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Küçük arkadaşım icary, yaklaşık bir haftadır işlerim dolayısıyla ankara dışındaydım. Bırakın interneti bilgisayar bile görmedim. bu yüzdende mesajlarını görmedim ve cevap yazamadım. Sende tahmin edersinki başka işlerimizde oluyor ve siteyi sizin gibi ihtiyaç sahiplarinin istediği zamanda ziyaret edip anında çözüm yazamıyoruz. Bu konuda tavşanlarına olan sevgin yüzünden agrasifliğini anlıyabilirim, sende bizleri anla.Birde hemen topu siteye atma, özelliklede olumsuz düşüncelerini "ne kadar igrenc bir siteniz var" şeklinde dile getirmezsen çok daha iyi olur. Gelelim sorularının cevaplarına: -Tavşanlarının yavru yapmasını istemiyosan yanyana gelmemelirini sağlamalısın. Yanyana gelselerde çiftleşmeye çalıştıklarında engellemelisin. En sorunsuz yöntem bu. Kısırlaştırmak çok zorbir işlem tavşanlar için. Yapılmasıda buna göre çok ekstremdurumlarda gerçekleşirilir. yada çok mağliyetli olduğu için çok nermiyorum. -Dişinin ve erkeğin üremeye yeterli olduğunu gözlem yoluyla sağdece çiftleştikten sonra doğrup doğurmamasına bakarak anlıyabilirsin. -küçük bir kızın tavşanlarını mıncırmasının çok bir zararı olacağını düşünmüyorum. Tabi kemiklerini kıracak yada zarar vericek kadar güçlü bir yöntemle yapması durumunda bu değişir. zaten bunuda tahmin ediyorumki farkedip önüne geçerdin. Kötü birşey olduysada (kemik kırılması vs..) kendini belli ederdi. Belki biraz sersemlemiş olabilir ama onuda atlatır. -Yavrularının olmasındanda okadarda korkmana gerek yok Yanlız bikaç şeye hazır olmalısın. Yavruşlarına bakmayabilir, yada başka nedenlerle yavrularının ölmesi söz konusu olabilir. buna çok üzülmemeye çalışmalısın. Birde yavruların olursa ve anne büyütürse, herhangibir petshopa satabilir yada başka bi gerekle takas edebilirsin. petshoplarda bunu isterler, evde doğup üyümüş hayvan en azından daha sağlılı olur diye... -Erkek tavşanlar oldukça agresif olurlar diğer erkeklere, kendi bölgelerinde başka bir erkek tavşan istemezler. kavga normaldir. hatta bu kavga ölümcül bile olabilirdi. -Çiftleşmenin tanımını doğru bilmen gerekiyor. Erkek tavşan dişinin arkasına geçip sürtünmesi çiftleşmenin olduğu anlamına gelmez. Eğer bu haraketlerden sonra erkek garip sesler çıkararak kendini arkaya atıyorsa ozaman çiftleşme olmuş demektir. -Evet annen haklı kışın evde koku yapar, hergin altlarını değiştirsende yinede titiz bir ev hanıomını rahatsız edebilecek kadar koku yapr. tavşanın balkonda bakabilirsin. Ama, onu soğuktan mümkün olduğu kadar yalıtmalısın. mesala üstünde bir kaç tane hava deliği olan ve kapağı olan(altlıklarını değiştimen için) bir ahşap kutu hazırlarsın, bu biraz büyükçe bir kutu olması lazım, içinede yuvalık gibi bir kutu daha hazırlarsın, sağdece tavşanın geçebileceği kadar bir delik olan. Birde içini bolca samanla doldurursun. O zaman çok problem olmaz. tavşanlar soğuğa dayanıklı hayvanlardır normalde, ama şu evcilleştirme konusundada bahsettiğim gibi vahşi hayattakiler kadar değil.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tamam özür dilerim. Dediginizi Yaptım Boyları bürük olan Yalıtımlı ızgaralı su gecirmez bir kapalı birde acık kafes yaptırdım.Sitelere.(ama cok pahalı.Tüm bayram harclıım gitti).Yavruya göre ayarlıcaz.Eğer az yavru olursa kapalı alanı durucak ama cok yavru olursa acık alanıda ısı yalıtımlı Kapalı yaptırcam.Zaten Balkonda olcak suan sorun yok.Aslında Benim kızdıgım siz degilsdiniz.Sitenin Sahibi Kimse Hİç İlgilenmiyor.Siteye video falan koyulmuytor.Tema Hwep aynı Site Tanınmış Degil.Hele Tavşan Bölümü Rezalet.kötüye gidiyor.Biraz İlgilenseler.!! Burdan Duyuruyorum.Biraz Düzenleyin Su Siteyi!!! Teşekkürler!!!

img

icarly

ÖZEL MESAJ

tamam özür dilerim. Dediginizi Yaptım Boyları bürük olan Yalıtımlı ızgaralı su gecirmez bir kapalı birde acık kafes yaptırdım.Sitelere.(ama cok pahalı.Tüm bayram harclıım gitti).Yavruya göre ayarlıcaz.Eğer az yavru olursa kapalı alanı durucak ama cok yavru olursa acık alanıda ısı yalıtımlı Kapalı yaptırcam.Zaten Balkonda olcak suan sorun yok.Aslında Benim kızdıgım siz degilsdiniz.Sitenin Sahibi Kimse Hİç İlgilenmiyor.Siteye video falan koyulmuytor.Tema Hwep aynı Site Tanınmış Degil.Hele Tavşan Bölümü Rezalet.kötüye gidiyor.Biraz İlgilenseler.!! Burdan Duyuruyorum.Biraz Düzenleyin Su Siteyi!!! Teşekkürler!!!

img

icarly

ÖZEL MESAJ