Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

yardım eder misiniz?

Merhaba 1 haftadır sitede kaplumbağalarla ilgi olan herşeyi okumaya çalışlıyorum. Yaklaşık 1 yıldır bizimle olan Yosun`a güzel bir ev yapmak ve onu daha mutlu yaşatmak istiyorum. Şuan kare şeklinde bir camın içinde ısıtıcısı var ancak kuru bölge olarak yalnızca bir kayası var. Hergün olmasada haftada en az 2 gün kuru ortamda güneşleniyor. Suyuna vitamin atıyorum ve aile bireyleri onu çok sevdiğinden bazen fazlaca yem veriyorlar. Oldukça sağlıklı ve keyfi yerinde gözüküyor ve aldığımda 5cm olan bağa uzunluğu şuan 10 cm civarında. Benim öğrenmek istediğim ona güzel bir yaşam alanı yapabilmem için gereken malzemeler ve nasıl yapabileceğim bu konuda ayrıntılı bilgi veren link varsa bana ulaştırırsanız ben de Yosun da çok seviniriz :) şimdiden teşekkürler.. Benim

img

ursulamel

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba şimdiki kare akvaryumunuz kaç cm acaba ?

img

çöpüdük

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

30*30 yükseklik 20 cm bu arada ilgilendiğiniz için teşekkürler :)

img

ursulamel

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Rica ederim, 100 cm lik bi akvaryum şimdilik size yetecektir 200w bi ısıtıcı dış filtre içine isteğe bağlı bi şekilde siz dizayn ediceksiniz ama geniş bi kuru alan yapmanızda fayda var.

img

çöpüdük

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Şimdilik dedğiniz ne kadar zaman için onu merak ediyorum yani acaba büyümeye bu hızda mı devam eder yoksa bundan sonra daha yavaş mı? Bir de akvaryum alacağım ama içinin dizaynı için ne gibi malzemeler gerekiyor ve neler yapabilirim bu konuda gerçekten pek bir bilgim yok

img

ursulamel

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Nasıl bir yardım isitiyorsunuz iç dizaynı için mi? Bu arada 25 cm ye kadar büyüyo siz ne kadar iyi bakarsanız o kadar çabuk büyürler alanın dar olması veya geniş olması büyümelerini etkilemez.

img

çöpüdük

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://media.photobucket.com/image/paludarium/yoink1019/Frog%20Paludarium/ac306bd7.jpg Böyle bşy yapabilirsin ama çok paludarium yaptım temizliği bakımı çok zor ve çok masraflı bi iş şimdi ise sade bi akvaryum hazırladım kaplumbağarıma. Bence 50x50 kare bi akvaryum al bulamassan camcıya yaptır yada ben kendim yaparım diyosan kestir ama yükseklik vazla olmasın içine kum koyma mango kökü veya güzel bir taş işini görür güzel bi filtre ve ısıtıcı bu ona yeticektir çok güzel bi bahçe çok uğraş demek. Ben çok uğeaştım ama şimdi hem ben mutluyum hemde kaplumbağarım. zaten çok büyüyünce bir bebeğin dışkısı kadar dışkılıyorlar bakımı dahada zor benim dediğim şekilde bayağı bi şekilde idare edersin. Saygılar.

img

çöpüdük

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ