Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Lütfen Acil!! Ölmüş olabilir...

Küçük yaştaki kuzenime alınan bebek kaplumbağa sadece son 2gündür yem yememiş akvaryumda bakılıyordu fakat ısıtıcısı yok az miktar bir suda yaşıyordu hergün direk güneşe çıkarılıyordu alalı yaklaşık bir ay olmuş daha önce iştahında bir problem yoktu normal yem ve yumurta beyazı yiyordu.Bugün ben aldım günün çoğunluğunu ısıtıcı lambanın altında geçirdi ağzını açıp kapatıyor fakat ıslık çıkarmıyor açıp kapatırken bir ara ılık suya koydum az hareket etti sonra tekrar çıkarıp lambanın altına koydum ve gözlerine teramisin sürdüm elime aldığımda kafası düşüyor bir ara tekrar ağzını açıp kapattı az önce tekrar suya koydum hiç tepki vermiyor hareketsiz artık ağzınıda açıp kapatmıyor ölmüş olabilir mi? nasıl anlayabilirim öldüğünü şuan hala lambasının altında benim kapluşum daha önce akciğer enfeksiyonu geçirmişti fakat bukadar çabuk halsiz düşüp tepkisiz kalmamıştı lütfen bilenler yardımcı olsun

img

burrr

15 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yanlış mı okudum yoksa yumurta beyazı mı veriyosunuz gerçekten?yumurtadaki protein miktarı insana bile zarar verirken kaplumbağanıza yedirmeniz çok tuhaf.. bi süre hiç dokunmayın ve yer değiştirip değiştirmediğini gözlemleyin,ümidim olmasa da yanılıyor olmayı diliyorum.

img

thedamned

14 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben de şuan yumurta beyazını yadırgamanızı çok tuhaf buluyorum çünkü eğer forumu biraz araştırırsanız su kaplumbağalarının protein ihtiyaçlarının bir kısmını sağlamaları için küçük yaşlarda yumurta beyazı vermek gayet yararlı yumurtanın bütün hepsini vermekten bahsetmiyoruz çok küçük bir iki parça her neyse zaten kıpırdamıyordu ertesi günde bir yanlışlık yapmamak için akşama kadar bekledim biraz güneşe bile koydum ama işe yaramadı malesef :((

img

burrr

15 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

umarım birşey olmamıstır ama sen yınede sabahları guneş altına bırak ve ısıtıcı lambasıda yanında olsun bıde gözlerın e teramısın neden sürdunkı ??? (kış uykusuna yatma ihtımalınıde düşün)

img

53gfb

14 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ