Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Lütfen bakın

Ark.lar ben lise öğrencisiyim 1erkek ve 1dişi iguana beslemek istiyorum iguanaya çok ii bakabilirim ama 2 tane iguana,kafesi ve gerekli malzemeleri için ne kadar bi bütçe lazım sonuçta öğrenciyim çok fazla bütçe ayıramayabilirim :S

img

üduman

13 yıl 5 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir iguana 100 tl diye gecerli iki tanesi 200 tl dir . kafes 175 içindekilerde nerden baksan 50 liranı alır toplamda 425 liraya yakın paran olması lazım.

img

hugo467

13 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kafesi kendim özel büyük kafes yaptırmayı düşünüyorum kafesin içine neler almam gerekli ve fiyatları ne kadardır ortalama 300-400lira toplayabilirim sanırım

img

üduman

ÖZEL MESAJ

kardeş iyi araştırma yaparsan iguanaların tanesini 50 yada 60 tl ye bulabilirsin bitane uv lamba ve taş alrsn 50 liraya sana 2 iguana ve aksesuarları 150 175 e gelir max. sahibinden com araştr bulursun yazık fazla para harcama

img

gkn_ky

13 yıl 5 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok teşekkür ederim bilgiler için cam kafes almıyıcam kendim yaptırıcam büyük bi kafes o ucuza gelir zaten süper oldu verdiğiniz bilgiler aslında kafesin parası sorun dğeil ama o küçücük cam kafeslerin içine o hayvanlar konulmamalı die düşünüyorum

img

üduman

ÖZEL MESAJ

Arkadaşı yanlış yönlendirmeyin. Dostum ilk başta şunu bilmelisinki iguanalar (erkek ve dişi) olarak asla beraber yaşamazlar.ayrı odalarda yada kafeslerde beslemelisin.yoksa birbirleri ile kavga ederler yaralarlar. Sadece 5-6 yaşlarından sonra yılda belirli dönemde çiftleşmek için yanyana gelirler çiftleşme bittikten sonra yine ayrılmalılar. Ayriyetten kafes yaparken kafesin tel kısmının malzemesine dikkat etmelisin ya plastik tel yada özel bez teller var bunlardan kullanmazsan iguananın burnu kesinkez yaralanacaktır. ilerki vakitlerdede tırnak kırılması yada parmak düşmesi olacaktır. Uv lamba seçimin önemlidir.herhangi bir sürüngen lamba markası asla asıl degerlerde ışın ğretmezler.Mümkünse exo-terra reptiglo 5,0 veya serra nın özel(reptile yazar kutusunda)flo sunu bulmalısın. bütün bunları düşünürsen hayvan hariç kalan malzemeler ilaçları ile 200tl yi bulur. ama gider çarşamba pazarı gibi yerden saçma sapan şeyler alırsan tabiiki 150tl verirsin. sanada hastalıklı hayvanı kusura bakma itelerler. cities belgeli hayvan almayıda unutma. ben kendim 500tl ye yakın para harcadım sadece 1 iguana için. ama sahibinden.com dan gayet uygun seyler bulabilirsin.

img

abort

14 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşı yanlış yönlendirmeyin. Dostum ilk başta şunu bilmelisinki iguanalar (erkek ve dişi) olarak asla beraber yaşamazlar.ayrı odalarda yada kafeslerde beslemelisin.yoksa birbirleri ile kavga ederler yaralarlar. Sadece 5-6 yaşlarından sonra yılda belirli dönemde çiftleşmek için yanyana gelirler çiftleşme bittikten sonra yine ayrılmalılar. Ayriyetten kafes yaparken kafesin tel kısmının malzemesine dikkat etmelisin ya plastik tel yada özel bez teller var bunlardan kullanmazsan iguananın burnu kesinkez yaralanacaktır. ilerki vakitlerdede tırnak kırılması yada parmak düşmesi olacaktır. Uv lamba seçimin önemlidir.herhangi bir sürüngen lamba markası asla asıl degerlerde ışın ğretmezler.Mümkünse exo-terra reptiglo 5,0 veya serra nın özel(reptile yazar kutusunda)flo sunu bulmalısın. bütün bunları düşünürsen hayvan hariç kalan malzemeler ilaçları ile 200tl yi bulur. ama gider çarşamba pazarı gibi yerden saçma sapan şeyler alırsan tabiiki 150tl verirsin. sanada hastalıklı hayvanı kusura bakma itelerler. cities belgeli hayvan almayıda unutma. ben kendim 500tl ye yakın para harcadım sadece 1 iguana için. ama sahibinden.com dan gayet uygun seyler bulabilirsin.

img

abort

14 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence bu iş lise de olmaz dostum yarın bi gün üniversiteye gidecek falan olursun satmak zorunda kalırsın için acır onu da geçtim 7 yıldı iğuana besleen biri olarak inan bana doğru bakarsan iğuya maliyetlidir bu iş ona göre hele iki tane akıllara ziyan uykulara keder olur

img

zetron_x

17 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ