/ 
 / 
 | 
Hepsievcil'e hoşgeldiniz!

Ağ Yapımı

Kuş Besleyen Üyelerimiz
fıstık kız
FISTIK KIZ
Hasibe Çalık
Muhabbet Kuşu
fıstık çapkın
FISTIK ÇAPKIN
Hasibe Çalık
Muhabbet Kuşu
fıstık çapkın
FISTIK ÇAPKIN
Hasibe Çalık
Muhabbet Kuşu
çapkın
ÇAPKIN
Hasibe Çalık
Muhabbet Kuşu
fıstık
FISTIK
Hasibe Çalık
Muhabbet Kuşu
çapkın
ÇAPKIN
Hasibe Çalık
Muhabbet Kuşu
çapkın
ÇAPKIN
Hasibe Çalık
Muhabbet Kuşu
jumbo
JUMBO
Bülent Atsız
Muhabbet Kuşu
şebab miski
ŞEBAB MİSKİ
Hakan Ata
Güvercin
alibeyboy
ALİBEYBOY
Anıl Çalık
Muhabbet Kuşu
Yazan Mesaj
Antalya
Avsallar
Gönderilme Tarihi : 17.10.2010 21:18:27        Mesaj Id : 285103   Cevap ver    Bu mesajı bildir

sa arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar sizlerden ricam ben bir saka yakalamak için ağ yapmak istiyorum ama nasıl yapıldıgını bilmiyorum benim istedigim ağ küçük olacak yani 4 veya 5 kazık dedikleri ve sizlerde varsa resimlerinide göndere ririseniz sevinirim birde burada benim düşüncem yanlış anlaşılmasın ben bu ağı yaptıgımda yakaladıgım kuşları satmak amaçlı yapmayacagım sadece içlerinden iyilerini bildigim kadarı ile 1 kaçtane ayırıp digrlerini salacagım bu arada satmak istesem bile zaten buralarda müşterisini kesinlikle bulamam burası ufak bir kasaba oldugu için müşterisi olsa bile satmam çünki 5 veya 10 tl için bu kuşları acemilere satıp göz göre göre ölüme gönderemem hepinize anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim SAYGILAR arkın
Antalya
Avsallar
Gönderilme Tarihi : 19.10.2010 16:50:49        Mesaj Id : 285104   Cevap ver    Bu mesajı bildir

yokmu arkadaşlar yardımcı olacak kimse katliyamcı degilim tekrar bildirmek istiyorum. sadece kendim için. satmak taraftarı degilim tekrar söylüyorum.
İstanbul Türkiye
İ
Gönderilme Tarihi : 21.10.2010 20:36:51        Mesaj Id : 285105   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Antalya
Avsallar
Gönderilme Tarihi : 21.10.2010 23:45:15        Mesaj Id : 285106   Cevap ver    Bu mesajı bildir

sayın mehmet ali bey ilgine ve bana zahmet vererek yazmış oldugun bu yazı için sana ayrıyeten çok çok teşekkür ediyorum evet belki herkes burda beni kuşları tutup satcak filan diye düşünmüş olabilirler tutup satmak istesem buradan memleketime gider orada bizim köyde kışın arazideki kuşları toplar getirir satarım orada kapan veya ag kurmayada gerek yok tavuk kümesinin önüne yemi dök birazda içerisine kuşların hepsi içeride amasyayı bilirsiniz oldukca fazla olur bizim oralarda kömürcü sakası. ben alanyada oldugum için iyisinden bir iki tane yakalayıp beslemek istiyorum anlaşıldı buradaki kuş katliamcılarını bulup 1 tane alacagım besleyecegim ha birde burada florya filan davar ama hiç yakalamak ve beslemek istemiyorum çünki anlamam floryadan cır tor bişeyler yazıyorsunuz inanın hiç anlamıyorum benim amacım burada güzel büyük bir bahçem var sakayı oraya koyup şakı şakır öterken ben çayımı yudumlamak istiyorum benim için en büyük zevklerden birisi kanaryam var ama hep aynı şeyi öttüğü için zevk almıyorum benim için en önemli en kaliteli en renkliş kuş SAKA kuşudur tekrardan çok çok teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın SAYGILAR arkın
İstanbul
Gönderilme Tarihi : 21.10.2010 23:45:52        Mesaj Id : 285107   Cevap ver    Bu mesajı bildir

s.a. konuyla alakası yok mehmet abi ben ist emre msn beni eklersen sevinirim abi senle tanışmak mumkün olursan görüşmek isterim straylight76@hotmail.com hayırlı akşamlar
İstanbul Türkiye
İ
Gönderilme Tarihi : 22.10.2010 01:16:15        Mesaj Id : 285108   Cevap ver    Bu mesajı bildir

eklerim tabi emre!!malyy_55@hotmail.com
Balıkesir
Avşa
Gönderilme Tarihi : 23.10.2010 22:16:37        Mesaj Id : 285109   Cevap ver    Bu mesajı bildir

maga_3455 arkadaşım,ağ yapımında kullanılan ağ sardalya ağımıdır yoksa başka bir adı varmı bu ağın yada nereden bulunur bu ağ tşk.
İstanbul Türkiye
İ
Gönderilme Tarihi : 24.10.2010 14:56:28        Mesaj Id : 285110   Cevap ver    Bu mesajı bildir

şimdi şöyle söyleyeyim kaan bey,normalde 1 cm göz büyüklüğü olan sardalye ağı kullanılır ipi fazla ince olmamak kaydıyla.yanlız bu tip ağlarda eşek dikeni denen kara çalı kullanılmaz çünkü diken kafaları ufak olduğundan ağdan geçerek ağı kaldırıldığında dikenleri yerinden söker ve tekrar diken ekmek zorunda kalırsın.genelde kuş tutulurken pamuklu çalı denen sarı diken kullanıldığından bu ağlar en elverişlisidir.çok fazla geniş ağlarda ve ince ipli ağlarda genelde kuşun ayağı bacağı dolaştığından elverişli olmaz.benim ufak olan genel kullanım ağım 1 cm gözlü standart sardalya ağı ama büyük ağım 5 mm gözlü hamsi ağı.küme için en uygun ağ hamsi ağıdır karışık diken kullanımı açısından en iyisi 5 mm lik ağdır.fakat bulunması zor biraz bana sıfır ağ olarak hediye geldi şu an hazır vaziyette ama daha kullanmadım.yasak olduğundan öyle hatıra duruyor.:)ağ olarak tam bir standart büyük tip 4 kazık samsun işi ağ çok kullanışlı.
İstanbul Türkiye
İ
Gönderilme Tarihi : 24.10.2010 15:03:20        Mesaj Id : 285111   Cevap ver    Bu mesajı bildir

nerden bulunduğa gelirsek büyük ağ bana hediye izmitten geldi hiç kullanılmamış,öbürünü samsunda akif abi verdiydi...balık malzemesi satılan yerlerde kg hesabı satılıyor.tabi göz büyüklüğüne göre ağarlık değişir.benim tavsiyem 2 x 4 metre boyunda 1 mm lik bir sardalya ağından güzel bir dört kazık olur ama asıl tavsiyem hiç kuş tutmayın.üretimle daha nitelikli kuşlar ortaya çıkıyor ben denedim randıman aldım,kuşların tüm aşamasını gözleyip kuşların dilleri bozulmadan istediğin dersi verebiliyorsun.hiç doğada 7-8 klocklu malinova gördünmü;)malinova nasıl insan elinde bu aşamaya geldiyse diğer kuşlarda iyi nitelikleri insan elinde kazanır.kolay gelsin herkese...........
Balıkesir
Avşa
Gönderilme Tarihi : 25.10.2010 01:05:58        Mesaj Id : 285112   Cevap ver    Bu mesajı bildir

maga-3455 arkadaşım verdiğin bilgiler için tşk.
İstanbul
Ataşehirr
Gönderilme Tarihi : 29.10.2010 16:31:05        Mesaj Id : 285113   Cevap ver    Bu mesajı bildir

slm arkadaşım nikra saka yakalamak için ağ yapmak istediğini yazmışsın bu iş aslında işi bilene çok kolaydır işi bilmeyene meraktır bu saka yakalama işini bence sen unut eline yüzüne bulaştırsın sana ben burdan hazır yapılmış bir ağı yolasam bile sen işi bilmiyosan sakayı yakalayamasın çünki ağı kuramasın bitarafı kapanır bitarafı kapanmaz okadar iyi sakacı abilerimi biliyorumki ağ kurmasını beceremiyor 2 kişinin yardımıyla ağı kuruyorlar ve kurdukları ağ yinede çalışmıyor okadar basit bi olay deil anlıyacağın bu sakayı ağlan yakalamak ben senin merakın geçsin diye madem uğracaksın sana bi fikir verim evdeki perdelerin arkasına takılan eski tülerden bitanesini çıkar kumaş boyasıyla yeşil yada toprak rengine boya nalburlarda tuhafiyelerde bulnur kumaş boyası hiç bişey bulamasan çamura bula tülü rengi kahve olur 8 10 yaşındayken ilk ağım tüldü ve iş yapıyordu geresi sana kalmış saygılar...
Antalya
Avsallar
Gönderilme Tarihi : 29.10.2010 16:50:09        Mesaj Id : 285114   Cevap ver    Bu mesajı bildir

sayın majörteam bizim buralarda ag bulmak kolay sardalye agı filan var balıkcı barınagı yakınımda ve arkadaşlarımda var balıkcı. sorun sadece agı nasıl yapacagımla ilgili benim istedigim küçük bir ag ve basit olanından ben burada sadece iyilerinden kendime 1 veya 2 tane ayırmak ve isketeler geliyor saklarla birlikte onlardan da yakalayıp beslemek istiyorum bir de burdan bana dag ispinozundan melez alınırmı bu konudada yardımcı olursanız sevinirim çünki dag ispinozlarıda oldukca fazla belki onlardan da yakalar denerim ve bu dag ispinozları sadece kanarya ilemi eşe atılır yoksa saka iskete filanda olabilirmi yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum SAYGILAR arkın
İstanbul Türkiye
İ
Gönderilme Tarihi : 29.10.2010 17:24:29        Mesaj Id : 285116   Cevap ver    Bu mesajı bildir

arkıncım!!dağ ispinozundan(munta`dan)melez falan alınmaz,ispinoz gibi bir ötümde sergilemez(ispinozu bile herkez öttüremez)ama çeşit olsun diye salmada 1 takım beslenebilir.ispinozlada melez alınmaz ben çok denedim olmadı ve sonradan öğrendiğime göre sındirim sistemi birbirine uymadığından yavru alınması 1000/1 gibi düşük ihtimal dünyada alan 1-2 kişi oda saf kanaryadan değil üretken melezden.ispinoz sadece florya ile melez olur.aksini söyleyen hikaye anlatıyordur.ispinoz ve dağ ispinozu kendi arasında melezlenir.arkıncım ağı görmeden yapamazsında kuramazsında burdan nasıl anlatım sana neresine tokmak bağlıyacan kazıkları nereye çakıcan dimi?en güzei kapanca kur.
İstanbul
Ataşehirr
Gönderilme Tarihi : 30.10.2010 05:53:45        Mesaj Id : 285119   Cevap ver    Bu mesajı bildir

nikra arkadaşım sana lazım olan ağ 7 metredir balıkçı doslarındAN BULA BİLİYOSAN İSTE VERİRLER SARDALYA AĞI YADA HAMSİ AĞI ONUDA BULAMASAN İSTAVRİT AĞI NORMALDE AĞIN ENİ 4 METREDİR SEN BU 7 METRE OLAN AĞI 4METREYE DÜŞÜR ENİNİDE 2METREYE DÜŞÜR BU İŞLEMİ BALIKÇILAR BİLİR SEN SADECE RİCA ET BALIKÇI BİR ARKADASA SANA 10 DAKİDA DÖNER AĞI AĞIN 4KÖŞESİNE SÜPÜRKE SOPASININ GİRECEĞİ KADAR HALKA YERİ YAPSIN İPLE DÖNÜLEN AĞ SABİTLEŞSİN SAĞA SOLA KAYMASIN AĞ DİKDÖRTGEN OLSUN SABİTLENMESE SAĞA SOLA KAYAR AĞIN DENGESİ BOZULUR VE AĞIN KENARLARINA YANİ ENİNE GELECEK SOPALARI HALKALAR OLMASA SOPALARI AĞA TAKAMASIN ÖRNEK VERİM SANA BAYRAMLARDA SAĞA SOLA ASILAN PANKARTLAR VARDIR İKİTARAFINA SÜPÜRGE SOPASI TAKILIR HANİ AĞIN ŞEKLİ AYNI ÖYLE OLUCAK SENDE 2 TANE SÜPÜRGE SOPASI ALICAKSIN NALBURDAN 2 METREYE KESİCEKSİN AĞIN KÖŞESİNDEKİ HALKALARA GEÇİRECEKSİN TABİ HALKALARDAN ÇIKMAMASI İÇİN BICAKLA SOPANIN BAŞLARINA HALKALAR ÇIKMAMASI İÇİN OYUK AÇICAKSIN AĞIN HAZIR NİKRA KARDEŞ SEN BUNLARI HALET GELİCEZ SONRA AĞIN GERGİ İPLERİNNE VE KAZIKLARINA ŞİMDİLİK BUKADAR YETERLİ UMARIM YAPARSIN KOLAY GELSİN...
Gönderilme Tarihi : 08.11.2010 16:43:32        Mesaj Id : 285121   Cevap ver    Bu mesajı bildir

s.a hazır kurulmuş ağ fotorafı facebook,ta saka kuşu sevenler gurubundan görebilirsin saygılar....
Web Analytics