Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

ağ yapımı - 2.sayfa

sa arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar sizlerden ricam ben bir saka yakalamak için ağ yapmak istiyorum ama nasıl yapıldıgını bilmiyorum benim istedigim ağ küçük olacak yani 4 veya 5 kazık dedikleri ve sizlerde varsa resimlerinide göndere ririseniz sevinirim birde burada benim düşüncem yanlış anlaşılmasın ben bu ağı yaptıgımda yakaladıgım kuşları satmak amaçlı yapmayacagım sadece içlerinden iyilerini bildigim kadarı ile 1 kaçtane ayırıp digrlerini salacagım bu arada satmak istesem bile zaten buralarda müşterisini kesinlikle bulamam burası ufak bir kasaba oldugu için müşterisi olsa bile satmam çünki 5 veya 10 tl için bu kuşları acemilere satıp göz göre göre ölüme gönderemem hepinize anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim SAYGILAR arkın

img

nikra

13 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşım nikra saka yakalamak için ağ yapmak istediğini yazmışsın bu iş aslında işi bilene çok kolaydır işi bilmeyene meraktır bu saka yakalama işini bence sen unut eline yüzüne bulaştırsın sana ben burdan hazır yapılmış bir ağı yolasam bile sen işi bilmiyosan sakayı yakalayamasın çünki ağı kuramasın bitarafı kapanır bitarafı kapanmaz okadar iyi sakacı abilerimi biliyorumki ağ kurmasını beceremiyor 2 kişinin yardımıyla ağı kuruyorlar ve kurdukları ağ yinede çalışmıyor okadar basit bi olay deil anlıyacağın bu sakayı ağlan yakalamak ben senin merakın geçsin diye madem uğracaksın sana bi fikir verim evdeki perdelerin arkasına takılan eski tülerden bitanesini çıkar kumaş boyasıyla yeşil yada toprak rengine boya nalburlarda tuhafiyelerde bulnur kumaş boyası hiç bişey bulamasan çamura bula tülü rengi kahve olur 8 10 yaşındayken ilk ağım tüldü ve iş yapıyordu geresi sana kalmış saygılar...

img

majörteam

14 yıl 4 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın majörteam bizim buralarda ag bulmak kolay sardalye agı filan var balıkcı barınagı yakınımda ve arkadaşlarımda var balıkcı. sorun sadece agı nasıl yapacagımla ilgili benim istedigim küçük bir ag ve basit olanından ben burada sadece iyilerinden kendime 1 veya 2 tane ayırmak ve isketeler geliyor saklarla birlikte onlardan da yakalayıp beslemek istiyorum bir de burdan bana dag ispinozundan melez alınırmı bu konudada yardımcı olursanız sevinirim çünki dag ispinozlarıda oldukca fazla belki onlardan da yakalar denerim ve bu dag ispinozları sadece kanarya ilemi eşe atılır yoksa saka iskete filanda olabilirmi yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum SAYGILAR arkın

img

nikra

ÖZEL MESAJ

sevgili nikra..... biraz yüksekten uçuyorsun gibi.o dediğin kuşu bırak başka kuşla,kendi cinsiyle bile esaret hayatında çok çok zor eş tutturursun.dağ ispinozu geçimsiz ve çok hırçındır.anca geniş salmalarda bakılabilir.ayrıca ötümü yok gibidir.melezine gelirsek hiçbir kuşla melezi alınamaz.alabilirsen de ancak bayağı ispinoz ile alabilirsin.bunu yapabilen bir kişi var.o da portekiz dünya şampiyonasında derece aldı geçen sene.bir hollandalıydı.sana çok ağır gelir.kuş tutma işinden de vazgeç dostum.var işte o kadar kuşun.onlar yeter de artar bile.

img

kurtdövüşü

13 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkıncım!!dağ ispinozundan(munta`dan)melez falan alınmaz,ispinoz gibi bir ötümde sergilemez(ispinozu bile herkez öttüremez)ama çeşit olsun diye salmada 1 takım beslenebilir.ispinozlada melez alınmaz ben çok denedim olmadı ve sonradan öğrendiğime göre sındirim sistemi birbirine uymadığından yavru alınması 1000/1 gibi düşük ihtimal dünyada alan 1-2 kişi oda saf kanaryadan değil üretken melezden.ispinoz sadece florya ile melez olur.aksini söyleyen hikaye anlatıyordur.ispinoz ve dağ ispinozu kendi arasında melezlenir.arkıncım ağı görmeden yapamazsında kuramazsında burdan nasıl anlatım sana neresine tokmak bağlıyacan kazıkları nereye çakıcan dimi?en güzei kapanca kur.

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bak geniş bahçem de var diyorsun hem de bülbüller bile ders veriyor diye yazmışsın.isketeyi dağ ispinozunu ne yapacaksın ki..... bahçende bülbül ötüyor yeter de artar bile dostum.

img

kurtdövüşü

13 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet arkadaşlar vermiş oldugunuz bilgilerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşkkür ediyorum evet en iyisi ben bahçeme gelen kuşları dinleyip keyfime bakayım ben dediginiz gibi kapanca kurayım yakalaya bilirsem onlardan seçeyim sakalarımı tekrardan teşekkürler SAYGILAR arkın

img

nikra

ÖZEL MESAJ

nikra arkadaşım sana lazım olan ağ 7 metredir balıkçı doslarındAN BULA BİLİYOSAN İSTE VERİRLER SARDALYA AĞI YADA HAMSİ AĞI ONUDA BULAMASAN İSTAVRİT AĞI NORMALDE AĞIN ENİ 4 METREDİR SEN BU 7 METRE OLAN AĞI 4METREYE DÜŞÜR ENİNİDE 2METREYE DÜŞÜR BU İŞLEMİ BALIKÇILAR BİLİR SEN SADECE RİCA ET BALIKÇI BİR ARKADASA SANA 10 DAKİDA DÖNER AĞI AĞIN 4KÖŞESİNE SÜPÜRKE SOPASININ GİRECEĞİ KADAR HALKA YERİ YAPSIN İPLE DÖNÜLEN AĞ SABİTLEŞSİN SAĞA SOLA KAYMASIN AĞ DİKDÖRTGEN OLSUN SABİTLENMESE SAĞA SOLA KAYAR AĞIN DENGESİ BOZULUR VE AĞIN KENARLARINA YANİ ENİNE GELECEK SOPALARI HALKALAR OLMASA SOPALARI AĞA TAKAMASIN ÖRNEK VERİM SANA BAYRAMLARDA SAĞA SOLA ASILAN PANKARTLAR VARDIR İKİTARAFINA SÜPÜRGE SOPASI TAKILIR HANİ AĞIN ŞEKLİ AYNI ÖYLE OLUCAK SENDE 2 TANE SÜPÜRGE SOPASI ALICAKSIN NALBURDAN 2 METREYE KESİCEKSİN AĞIN KÖŞESİNDEKİ HALKALARA GEÇİRECEKSİN TABİ HALKALARDAN ÇIKMAMASI İÇİN BICAKLA SOPANIN BAŞLARINA HALKALAR ÇIKMAMASI İÇİN OYUK AÇICAKSIN AĞIN HAZIR NİKRA KARDEŞ SEN BUNLARI HALET GELİCEZ SONRA AĞIN GERGİ İPLERİNNE VE KAZIKLARINA ŞİMDİLİK BUKADAR YETERLİ UMARIM YAPARSIN KOLAY GELSİN...

img

majörteam

14 yıl 4 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bugün 3 tane saka yakaladım 2 tanesini tekrardan saldım çünki o bitaneyi diger kuşları yakalamak için kullanıcam bu günki kuşlarıda bende baba saka ile yakaladım sakayı ayrı bir kafese koydum ve kendi yaptıgım kapanıda kurdum gelen kuş yakalandı baba sakamın maşallahı var çevreden hangi kuş geçerse geçsin fark etmiyor hepsini çagırıyor ama tabi sakadan başkasıda gelmiyor yanına neyse arkadaşlar ag yapımından anlayan bir zonguldaklı arkadaşla tanıştım çocuklugundan beri yakalar agınıda kendi yaparmış banada yapacak ve nasıl kuruldugunu filan anlatacak burada bana yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum SAYGILARIMLA arkın

img

nikra

ÖZEL MESAJ

s.a hazır kurulmuş ağ fotorafı facebook,ta saka kuşu sevenler gurubundan görebilirsin saygılar....

img

topcu

14 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ