Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

myhollandlop

merhaba sy. myhollndlop benim yetişkin bir lop tavşanım var ve yeni doğum yaptı ama ben hic yavrularını emzirirken görmüyorum. Tvşanlar yavrularını nezaman ve ne sıklıkt emzirir ve bir sorun daha var ben tavsanımın yuvasını degiştirmeyi düşünüyorum ş durumda dıaeıda kulübede yasıyolr ama ben odanın bitanesini bosaltıp ona yuva yapmayı düşünüyorm havalar soğudu üşümemesi için. bana bu konuda yardımcı olursanız sevivirim vereceğiniz bilgilerden dolayı şimdiden tşkr ederim. iyi evciller...

img

yumak101

14 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aslında tavşanların yavrularını emzirirken görmeniz çok olası değildir. Çünkü anneler yavrularını genel olarak günde bir kere oda gece yarısından sabaha karşı aralığında yaparlar.Buda oldukça kısa süreli olur çünkü yavru başına ortalama 6-7 damla kadar süt verirler. Şu an için yuva değişikliğini tavsiye etmem, yavrular büyüyüp sütten kesilinceye kadarda yapmamanızda fayda var. Yavrular kendi kutularında yada başka kaplı bir yerde duruyorsa büyük bir sorun olmaz, anne için ise onlar oldukça soğuğa dayanıklıdırlar. Değiştirmemenizi şunun için söylüyorum, değişiklik sırasında anne yavruları dışlayabilir.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ