Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sansardan kurtulus

ya arkadaslar bu lanet hayvandan kurtulusumuz yokmu yaaaaaa kopek dedıler besledık 1 ay gelmedı sımdı hergun gelıyoo (bahceye gırısı kesın ancak neden dısardakı ordelerle ılgılenmıyor sadece kapalı ve altı beton kumese gırmeye ugrasıyo) 70 cm lık pımas dedıler dusmedı (70 cm lık pımasın 50 cm gomdum ıcıne sakatat attım ama gırmedı bıle) gıttım ınsan bıle olduren zehır aldım ıslemıyoo (emın onundden bomba lakaplı sabıkalı bı zehır aldım bahcede ıkı tane tunelı vardı ıkısınede attım ve delıklre tasla sonrada toprakla kapatttım kokusundan bız evın ıcınde raharsız olduk ama nafıle hayvan sadece 4 gun gelmedı emın onune gıttım o kesın olmustur dıyo yoksa baskasıda mı var) ne yapıcaz yaa her sabah tereddutle uyanmaktan bıktım hayvanları kapalı bı kumeste neredeyse gunes gormeden beslıyoruz HAYATTA YENILEN KAZIKLARA TECRUBE DENIR TECRUBELILERDEN TAVSIYE BEKLIYORUZ

img

parkhayvanat

15 yıl 5 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kapan kurup içine et koy bi dene belki yakalarsın

img

kaangam

14 yıl 4 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm sn parkhayvanat pimaş olmaz neden diye sorarsanız sansarın tırnakları olduğu için devamlı tırmalıyarak yer edinip çıkar birde soba borusuyla deneyin içine sakat at deilde tavuk butu koyun kasaptan alıp veya ölmüş tavuk varsa ayağını kesıp koyun ve unutmayın mutlaka burunun altı 10-15cm beton olsun ondan sonra içine ğirer ve çıkamaz.bizde büyükler derki sansar kinci bir hayvandır intikam alır yuvasını bozduysanız öcünü alır bu kanıtlanmış bir olaydır şahsen arkadaşım yaşamıştır zehir fayda etmiyor bız yakalayıp saldık bidaha gelmedi ALLAH`a şükür inşallah sizede birdaha gelmez ama fazla kızdırma derim iyi akşamlar

img

sezgin7787

14 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb. sana tavsiyem sakın zehirli et ve kapan olayına girme sonra Allah muhafaza kedi gibi evcil hayvanlara zarara verebilirsin. bundan 5-6 sene önce benim ve komşularımınn tüm hayvanlarımı telef etti hemde bunu çok kez yaptı, yese 1-2 hayvana razıydım fakat hepsinin boyunlarındaki kanı emim öldürdü. yapman gereken canlı bi tavuğu ayağına ip bağlayım bahçeye bırak ve al eline av tüfeğini gece pusuya yat, uyur kalırım dersen ipi eve çek ve ucuna zil bağlı. hayırlı avlar.

img

çubuklu_halit

13 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ıstanbulun gpbegı mecıdıye koydeyım usta sılah olmaz

img

parkhayvanat

ÖZEL MESAJ

Kümeslerin sağlam değilse alıştığı yeri tavukları katletmeden bırakmaz.Üstelik tavuklarıda yemiyor bu hayvan sadece boğazını kesiyor bırakıyor.Köpek dedinde hangi tür köpek aldın merek ettim.Benim kümeslerim hepsi sansarın gireseği şekilde ama iki tane kopay av köpeğim var.Yanına bile uğrayamıyor.Bizim burda köpekleri olmayan kümesinde ışık yakıyordu sansardan kurtulmak için ışık yanan yere pek uğramaz diye biliyorum.

img

ekaradeniz

16 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kucuk fınoo

img

parkhayvanat

ÖZEL MESAJ

bahcede ordekler ver hıc bısı yapmıyoor

img

parkhayvanat

ÖZEL MESAJ

Bende ördek besledim her nedense onlara da bir şey yapmadılar.Korkuyorlardır berkide ördeklerden.

img

ekaradeniz

16 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

s.a abı aynısını benım guvercınlere yapıyodu kanıını emıp bırakıyodu ben laham faresı sandım degılmış neyse bende yerde güvercın beslıyodum betonu delıp geçıyodu en sonunda yaşlı bır adam cam koymamı soyledı ve işşe yaradı kumsın tabanını tamamen cam döşedım ustune beton doktum bırz çatladı ama yınede işşe yaradı ihtiyar adam soyledıgıne gore camı kemıremıyomuş kemısse dahı cam agzın ı burnunu kestıg iççin betona gelmeden gıdıyomuş camı yutarsa iç kanama geçiriyomuş ama dedım gıbı ben lagam faresınde denedım işşe yaradı ama sansarda işe yayarmı bılmem kal salıcakla

img

34_golge

13 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ