Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sansardan kurtulus - 2.sayfa

ya arkadaslar bu lanet hayvandan kurtulusumuz yokmu yaaaaaa kopek dedıler besledık 1 ay gelmedı sımdı hergun gelıyoo (bahceye gırısı kesın ancak neden dısardakı ordelerle ılgılenmıyor sadece kapalı ve altı beton kumese gırmeye ugrasıyo) 70 cm lık pımas dedıler dusmedı (70 cm lık pımasın 50 cm gomdum ıcıne sakatat attım ama gırmedı bıle) gıttım ınsan bıle olduren zehır aldım ıslemıyoo (emın onundden bomba lakaplı sabıkalı bı zehır aldım bahcede ıkı tane tunelı vardı ıkısınede attım ve delıklre tasla sonrada toprakla kapatttım kokusundan bız evın ıcınde raharsız olduk ama nafıle hayvan sadece 4 gun gelmedı emın onune gıttım o kesın olmustur dıyo yoksa baskasıda mı var) ne yapıcaz yaa her sabah tereddutle uyanmaktan bıktım hayvanları kapalı bı kumeste neredeyse gunes gormeden beslıyoruz HAYATTA YENILEN KAZIKLARA TECRUBE DENIR TECRUBELILERDEN TAVSIYE BEKLIYORUZ

img

parkhayvanat

15 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu sene ilkbaharda benimde kümese sansar dadanmıştı ilk başta hindileri yediği için anlam verememiştim (hastalanıp öldüler kediler de yediler sanmıştım) çünkü ispençler ,japonesler dururken hindileri neden yesin diye düşündüm, daha sonra da denizli horozunu yedi,bende hemen kümese erkek kangalımı ,kümes dışına da dişi kangalımı saldım araziye tamamen hakim oldular ölümler sonra durdu bir daha da hiç kayıp vermedim,ben köpekleri saldıkdan sonra çevre çiftliklerde kayıplar başladı.o yüzden köpeklerden yarar bekliyorsanız onları kümesin içine salınık bırakmanız gerekmektedir.arada dışarı da salmanız lazım eğer yuvası varsa rahatsız olup o bölgeyi terk etsinler.

img

mesut_e

16 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada sansarı sakın öldürmeyin vede vurmayın ,bir arkadaşım bana şöyle dedi.sansarlar koruma altında ve nesli tehlikede olan bir soy oldugu için çok büyük cezalar yiyebilirmişiz.

img

mesut_e

ÖZEL MESAJ

allah belasını versın usta ya nalet olsun bole hayvana gırıyo kumese en kıymetlısınden baslıyoo yese zoroma gıtmez bogazlıyooo brakıyooo

img

parkhayvanat

ÖZEL MESAJ

ördeklere dokunmadığına katılmıyorum. çünkü 6 yıl evvel benim tüm ördeklerimi telef etti. sizin kümese dadanan hayvan gelincik olabilir. o sansardan çok küçük ve her yere girebiliyo. bende bu hayvandan kurtulmayı çok denedim hatta vurdurmayı bile düşündüm ama hem kıyamadım, hemde kinleşir daha fazla zarar verir diye kümesi sağlamlaştırdım, sakın zehirli et te atma derim.köpek fikri güzel ama

img

çubuklu_halit

13 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kümesde neleri yiyor yada öldürüyor ? anlattıgınız kadarı ile bu hayvan gelinciğede benziyor,

img

mesut_e

ÖZEL MESAJ

sansarla gelıncık arasında ne gıbı fark var kı aynı dımııı

img

parkhayvanat

ÖZEL MESAJ

sansar yaklaşık kedi kadar hatta daha büyük bir yırtıcı gelincik ise lağım faresinden biraz daha büyük ,sansarı bilmem ama gelincik öldürdüğü hayvanları daha sonra yiyen bir hayvan ördekleri yemiyorsa büyük ihtimalle bahsettiğiniz hayvan gelincik , gelinciği avcı bir kedi bile rahatlıkla yakalayabilir, gelinciği köpekler pek ellemiyor ama kedilerden kaçan bir hayvan kediler gelmeden önce benim bahçede de gelincik vardı ama kedi aldıkdan sonra gelincik hiç kalmadı bahçede. iyi bir kapanla öldürdüğü hayvanları kullanarak onu yakalayabilirsiniz çünkü kendi öldürdüğü hayvanları acıktıgı zaman dönüp yiyecektir ,hatta kapanı öldürdüğü yerde kurun.

img

mesut_e

ÖZEL MESAJ

kapan aldık 3 tene kedı kadar hatta daha buyuk fare yakaladık ve tuneller bıttı bakalım hayırlısı

img

parkhayvanat

ÖZEL MESAJ

yav yemin ediyorum benim 5 ördeğin 5 ini de kaptı

sezgin7787 yazdı :
slm sn parkhayvanat pimaş olmaz neden diye sorarsanız sansarın tırnakları olduğu için devamlı tırmalıyarak yer edinip çıkar birde soba borusuyla deneyin içine sakat at deilde tavuk butu koyun kasaptan alıp veya ölmüş tavuk varsa ayağını kesıp koyun ve unutmayın mutlaka burunun altı 10-15cm beton olsun ondan sonra içine ğirer ve çıkamaz.bizde büyükler derki sansar kinci bir hayvandır intikam alır yuvasını bozduysanız öcünü alır bu kanıtlanmış bir olaydır şahsen arkadaşım yaşamıştır zehir fayda etmiyor bız yakalayıp saldık bidaha gelmedi ALLAH`a şükür inşallah sizede birdaha gelmez ama fazla kızdırma derim iyi akşamlar

img

ug

11 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

YAKINSAN TUZAK KURABİLİRİM ÜCRET İSTEMEM YAKALADIĞIMIZ CANLI HAVYANI BANA VER YETERLİ 0.543.2191442

kaangam yazdı :
kapan kurup içine et koy bi dene belki yakalarsın

img

gazi4343

11 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ