Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

uvb lambasini ne kadar acik tutmaliyim?

hurma ve pilaki bizim evimizin yeni uyeleri..2 gun once ramiza katildilar.petshopta o palmiyeli plastik kabin icinde tutusturdular elime ama formu okuyunca bugun onlara ilk is bir akvaryum aldim:)icine iki kaya buldum tirmanip guneslenebilecekleri. su filtrelerini de taktim.isiticilari var artik sulari 28 derece...tek sorunum su uvb lambasi neden bulacagimi ogrendim forumda ama ne kadar ve ne zaman acik tutacagiz?bi de 60 wluk beyaz isikli lambalardan aldim akvaryumun ustende bir metal kapak var onun icine takiliyor.dis ortam sicakligi icin uygun mu ve de ne kadar acik tutmam lazim...onlar icin en uygun ortami istiyorum...bi de hamileyim ben su salmonella icin endiselendim ama nette fazla bisey bulamadim bilgisi olan varsa bebeklere herhangi bir zarari var mi die cok sevinirim...

img

sipka

13 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelıkle hamilesınız allah bebek ınızı analı babalı buyutsun aminn bebek için e gelınce eyer akvaryum temızlenmezse gerektık ı kadarıyla temız olmazsa bır koku olur ve o bebek e zarar verır bu benım tahmin cunku benımde su kaplusum vardı ve o cıkarmıs olduk u koku bende olan astım bronşit ı tetıkledı ve azdırdı yenı doğmuş olan 1 bebek ın de nefes ınde bence sorun teşkil eder :((( ama bebekle akvaryum u asla 1 odada koymayınn kapluşa gelınce 28 derecede olması yeterlı cok ıyı hatta uvb lambası ıse güneş e ihtıyaç duyduklarında yanı güneş olmadık ı günlerde acarsan alttında ısınırlar suyun dısında iseler tabı umarım yardım etmısımdırrr ama bendenn cokk daha bılgılı ark lar var ama nerdeler bılmıyommm :((( benımde onlara ıhtıyacım var buyuzden bılgım olan ı paylaşıyomm tşklerr

img

53gfb

14 yıl 10 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tesekkur ederim...sanirim artik sayfaya pek ugrayan yok gerci gecmiste paylasilanlar yeteri kadar yardimci oluyor ama bu sevimli hayvanlarla yasadikca hergun kafamiza yeni birsey takilacak:)frozen yok heralde en cok onun yazilari var...netten de arastiriyorum ama genelde ayni kopyalayip yatistirmislar...bugun pilaki yalniz kalmasin die hurmayi aldik ben eve gelene kadar hurmanin kabugundaki beyaz lekeyi tabi lekeyse o,yesil desen yok o alanda ama kucuk bir parca..mantar burdan okuduklarimdan anladigima gore...hava da kis gunes te yok..umarim duzelir.suyun yuksekligine de birturlu karar veremedim heryerde herkes ayri birsey demis...umarim onlari uzmeden yasatiriz...birseyler ogrenirsen benimle de paylasirsan sevinirim...iyi geceler...

img

sipka

ÖZEL MESAJ

ben bu sıteye gırıs yapamıyom bı hata verıyor vebenden kaynaklanmıyor kaplus uzerındekı beyaz leke benım suankı besledık ım 3 karakaplusundada var ve bunlar gunes ı ve yeterınce sağlıklı beslenınce gecıyor suyun yukseklık ne gelınce bence akvaryumda nekadar fazla su varsa okadar ıyı ama unutma kara bolgesıde olsun sonucta dogal ortamlardında bunlar evdekı akvaryumdan daha derın sularda hayatlarını surduruyordur

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

super! leke gecicek o zaman...ben su uvb lambasini da hicbiyer de bulamadim daha dogrusu bakabilecegim yerlerde yoktu.bulmayi umut ediyorum.su boylarinin uc kati kadar, cunku icine koydugum kayalarda anca o zaman kuru alan kaliyor.sanirim daha yuksek kayalar bulmaliyim....daha cok is var yani...bi de su sanyu yemlerden aldim ama hic sevmediler karides tercih ediyorlar ama tek yonlu de beslemek istemiyorum...portakal verdim bi de yediler...internette verilebilir yaziyordu...bakalimdaha neler kesfedicez:)

img

sipka

ÖZEL MESAJ

normal balık yemide verebılırsın portakal hakknda bılgım yok ama benım karakaplusları yıyor petşhoplarda uvb olması lazım kara bolgesıne gelınce bence akvaryum u sen bı cam cıya getır ve 1 kosesıne duz bı cam eklesın ve tam o bolgenın uzerıne gelecek sekılde su ıle doldur gerekırse akvaryum u cok az bı sekılde yan ko rahatlıkla kuru bolgeye cıkar lar boylece

img

53gfb

ÖZEL MESAJ