Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

saka göysündeki siyah noktalar ?

merhaba arkadaşlar bu sakanın göysünde siyah siyah noktalar var bu normalmidir özel bir cinsmidir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim ?

img

kapriba

13 yıl 5 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadşım bende yenı bır tane aldım zıncır keneset muhurlu saka dıyolar ve trakya bölgesınde bu mühüre kenesetten daha önem verıyolar araştırmalarıma göre aslında bu mühür bızım kömurcu dedıgımız sakaların agababasında olurmuss yanı dedıklerıne tabı bendekı kömurcu falan degıl ama coguna göre ıyı bır özellık saygılarımla

img

yıldırım_34

14 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karabenli saka derler.mayer kuşdur.

img

myoktay

16 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu konuda net bilgisi olan bir arkadaş yokmu ne dir ne degildir degerli bir kuşmudur

img

kapriba

ÖZEL MESAJ

Yok ustalar bu konu hakkında bilgisi olan kimse ?

img

kapriba

ÖZEL MESAJ

slm mrb kuşunuz hakkında bilgi verebilirim ve satıosanız talibim [email protected] eklerseniz görüşebilirz . . .

img

neesk

13 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım seni ekledim ve mail attım dönersen sevinirim

img

kapriba

ÖZEL MESAJ

214 kişi okumuş sadece 3 kişi yazmı 3 de farklı seyler yazmış :) yokmu bu tur kus gören anlıyan bilgisi olan ?

img

kapriba

ÖZEL MESAJ

kapriba kardeş göysünde siyah benli yada yada benekli yada siyah kırçırlı böyle bi saka kuşu yok saka kuşunun göysü normalde sütlü kahve beyaz karışımıdır yada koyu kahve beyaz karışımıdır senin dediğin siyah noktolar bazen kömürcü dediğmiz göysü koyu kahve olan kuşlarda olur biz buna tüyü bozuk deriz anlıcağın makbul bir kuş değildir orjinl rengi olmadığı için bazı arkadaşlar bu tür kuşları özellikle ayırırlar frklı bişey olurmu diye yada frklı bi ötüş sergilermi diye senin kuşunda benim anladığım kadarıyla tüyünü tam düzememiş çipil bir saka kuşu resimini görseydik dağa net konuşurduk umarım tatmin olmuşsundur kuşun resmini çekip koyarsan bence dağa sağlıklı yorumlar gele bilir saygılar...

img

majörteam

14 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuşu görmeden hiçbirşey söylenemez.Ancak kenesetmiş ,muska mış (mühür isketede olur sakada olmaz)hepsi boş,hiçbir özelliği yok.Karaben de maske alı içerisinde herhangi bir yerinda beliren siyah nokta veya parçalardır .Yok tek kenesetli şöyle öter,yok zincir şöyle öter diyen kimse ye itibar etmeyin. Ne kadar esi saka ustası varsa sorun aynı şeyi söyler. Ha... ak-gerdanın bir esprisi var beyaz tırnaklı ve parçalı olanları (sadece görsel olarak) mutand olmasının özelliği dışında ötüme yönelik hiçbir ipucu vermez.Altaştı ve çiftallı kuşlar da maske özelliğinden ve nadir olmasından bir güzellik taşırlar yine ötümünü kimse önceden kestiremez. Birbirimizi kandırmayalım.Saka daha yumurtadaykenden itibaren yuvadan uçana dek özellikle babadan ve yakın çevresinde ne duyduysa onu öter.Bunu müneccim gibi anlayabilseydik ortalık iyi ötüm sakadan geçilmezdi. Videoları da karıştırın en iyi sakacıları da gezin . Bir kişi çıkıp da demez ki İŞTE SAKA DEDİĞİN BUDUR diye.Ustasına da hiç diyemez. Ama sağa sola kuş pazarlarını lafta herkesde en Kralı var .... Ben kuşçular arasında en bahtsızımdır daha bana kral bir saka düşmedi:)Olayın gerçek özeti bu. Madem 3 kişi yazmış biz de bir şeyler ekleyelim Kapriba:)Kuşunuzu güle güle besleyin selametle....

img

kuşadam

16 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ