Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

Mozambik Kanaryası Takas

Elimde bir cift mozambik kanaryasi bulunmaktadir.Bunlari gouldian,saka ya da saka melezi ile takas yapabilirim.Mail ile ya da cepten ulasabilirsiniz. Mail:[email protected] Cep:05395547074

img

akan81

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar elimde 2 adet susamcık melezi var takas düşünürsen msn den görüşelim.

img

murat_duyar

14 yıl 4 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşlar bileziklimi yoksa yarışmadaki kuşlar gibi yakalamamı??bilezikli ise saka ile takas olur.

img

hakkar

13 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuslar yakalamamı bilmiyorum fakat bilezik yoktur.Belirttigim gibi oncelikli olarak gouldian finch sonrasinda da saka melezi ve senelik saka dusunmekteyim.

img

akan81

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hakkar kardeş hiç bilezikli mozanbik gördün mü?bak mozanbigin üretimi zordur kaldı ki ürettin bilezigi 2,2mm dir dernege yazılman lazım her zaman bulunmaz ha buldun yavruya takmak risktir hem yavru hem bilezik küçüktür + mozanbik insan kokusunu alırsa yavruda yuvayı terkeder %90.o neden zor.senin sakalarda bilezik var mı yoksa yarışmadaki mozambikler gibi bileziksiz mi.2,7mm bilezik varsa talibim sakalarına.

img

ventum35

16 yıl 9 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

elimde iki sandıklı saka takım vardır dişili erkekli kuşlar markasızdır erkek olan çift keesetlidir takası düşünürseniz ben sizi cepten ararım.. yalnız yeriniz neresi istanbulsa sorun yok..

img

naturebird

13 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle hayırlı olsun. Mozambicuslar biliyorsunuz ithal ve kaçak yollarla geliyorlar.İçinde bulunduğumuz aylar doğal olarak onların tam üreme zamanı. Geçen 1 çift de ben aldım. Yanlız şunu belirtmeliyim ki bilezikli olma ihtimali az bu sene üretenlerden duyduğum kadar yavru alanlar oldu ancak yaşatamadılar tüylendikten sonra çeşitli sebeplerle yavrular zayi oldu.Üretilmeye çalışılan Pussilus lar kadar zor demek(sadece yavru almak değil yavruyu büyütebilmek adına) doğru olur.Kaldı ki yarışmalarada 2010 üretimi şu ana kadar gelmedi.Sadece kanarya ile Melez alan ve büyüten çok var çevremde.Yarışmalarda da melezlerin maşallah gayet güzel örneklerini gördük.Melezlerin mozambiğe orijinaline yakınlığı aranır o sebeple de karekteristik özelliklerine benzeyen yeşil fife fancy dişi veya uygun yeşil küçük timbrado melez açısından gayet olumlu sonuçlar verir.Beslenmesi üretilmesi taraftarıyım yakın zamanda inşallah ülkemiz kuşçuluğu ve verilen emekler adına kafes üretimi bilezikli mozambicusların da boy göstermesi temennimiz.Zor olanı başarmanın zevki ayrıdır bu sebeple şahsen o kuşları beslemenizi üretime yönelmenizi tavsiye ederim.Tabi ki Tasarruf ve zevk sizin bileceğiniz bir konu saygılar tekrar ilanınız hayırlı herşey gönlünüzce olsun.

img

kuşadam

16 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İstanbuldayim.Sakalarınızın resimlerini atabilir misiniz?

img

akan81

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mozambik kanaryası bilgileri için teşekkürler arkadaşlar. ventum35 arkadaşım bilezikli bileziksiz sakalarım var ama satılık kalmadı.istanbul a geldiğinde ara bir saka sana hediye ederim.gelirken belki türk kanaryası getirirsin:)

img

hakkar

13 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bana dediyseniz resmi çekip atıyorum ama bu akşam atamam yarın olur.

img

naturebird

13 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ