Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

Düzembaz Dolmuş Burası.. - 2.sayfa

Herkese Selamlar ilk başta, arkadaşlar dikkat ettimde herkes keneset yok çiçek gerdan vs bu olaylara takmış ve bunu bilen dolandırıcılar anlamayanlara bu kuşları iteliyor.. Saka da keneset olması veya akgerdan olması o kuşun iyi olduğu anlamına gelmez çıkın şu mantıkdan artık... Saka ötüm kuşutur dinlenirde alınır... Üstünüze kıyafet almıyorsunuz canlı alıyorsunuz ve aldığınız canlı ötücü bir kuş ilk başta ötüşüne dikkat etseniz keşke.. Çoğu amatör aa kenesetli yok akgerdan vs diye hemen atlıyor ve 5 para etmez kuşları alıyor sonra bu kuş ötmedi bu kuş şişti vs diye dert yanıyorlar... Yakalama saka satanlara zaten denicek laf yok zavallı hayvanları yakalayıp burada yok iri saka yok kenesetli diye satmaya çalışıyorlar.. Eskiler ustalar bilir küme indirirler 20 tane kuştan 1 2 tanesini seçip alırlar geri kalan kuşlar salınırdı... Satılmazdı.. Şimdi ise 15 tl ye bile hayvanları burda satıyorlar .. ve bu tarz insanlardan kuş alanlar aa ben kazıklandım ötmedi o oldu bu oldu diye dert yanıyorlar.. 15 TL için bi hayvanı tutsak eden zihniyetin sizi kazıklaması gayet normal bence.. !!! Amatör arkadaşlara son sözüm olucak madem saka alıcaksınız tam anlamıyorsunuz kuştan bilen birisiyle gidip alın, yanınızda kesinlikle kuştan anlayan bilgili bi insan olsun, internetten sakalar hakkında makaleler okumakla saka kuşu beslemeyi öğrendim denmez... Tekrar üstüne basarak diyorum kuş alırken yanınızda bilgili kuştan çok iyi anlayan biriyle almaya gidin...

img

cor

13 yıl 7 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İLANDA ÖYLE DEMİYOR AMA !!! KABRİBA ÇOK HAKLI .KÖTÜ KUŞ PARA ETMEZ İYİ KUŞ HERZAMAN PAHALIDIR İSTER SENİ İSTER ESKİ OLSUN SENİN KUŞUN YAVRUSUNUN ALINDIĞIN NE GARANTİSİ VAR 2,5 AY DIR SENDEYMİŞ, EKİM AYINDA YUMURTLATMADIN HERALDE :)

img

hakkar

13 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cor ilanda detaylı bilgi yok ben tartışma acmak icin yazmadım celişki oldugu icin böyle birşey söyledim ama yinede kuş :)

img

kapriba

13 yıl 5 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

HAKKAR ben kuş üretip satan biri değilim zevk için yapıyorum bunu.. Gelmiş Ekim ayında yumurtlatmadın demişsin komiksin bayağı bunu belirteyim.. Geçen Sezon yazmışım dimi aşağıyı iyi oku... Bide HAKKAR sen öbür nicklerinle gir kuş satan bana gelip laf atma ben seninle tartışmam git kemiğini başkası versin.. 15 tl kuş satan açlıktan nefesi kokan tiplerle işim olmaz be benim.. :) Kapriba yok hocam ben kimseyle tartışmam burda merak etme .. Latife olarak aldım senin dediklerini bi yöndende haklısın tabiki ona eyvallah.. Bilirsin önemli olan hitap şeklidir.. Saygılı konuşana saygımı eksık etmem ama saygısız insanada hakettiğini söylerim...

img

cor

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar cevap verme zahmetinde bulunmayın siteden üyeliğimi sildim... ALLAH`a Emanet Olun cümleten..

img

cor

ÖZEL MESAJ

valla kimin aç kimin tok insan olduğu belli!!benim diğer niclerim senin gibi saygısız ve seviyesiz insanlarla tartışmamdan dolayı kapandı ama hiç önemli değil gene kapansın senin gibi dal ...ma ya cevap veririm herzaman.sen 100 tl ye saka nı sat AÇ KALMA.

img

hakkar

ÖZEL MESAJ

ARKADAŞLAR TANIMADIĞINZ C O R GİBİ NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN İNSANLARA İTİMAT EDİP KUŞ ALMAYIN.DÜZENBAZ DOLMUŞ BURASI DEYİP KENDİ YAVRU ALMADIĞI KUŞU 100 TL YE BURDA ÇAKMAYA ÇALIŞAN İNSANLARDAN ALDIĞINIZ KUŞLARDA HÜSRANA UĞRARSINIZ..DİKKAT...NE GARANTİSİ VARDA DİŞİ KUŞA 100 TL İSTİYOR!!!2,5 AYDIR ONDAYMIŞ DA GEÇEN SENE YAVRU VERMİŞTE..MİŞTE MİŞŞŞ..ESAS DÜZENBAZLIK BU..

img

hakkar

ÖZEL MESAJ

şimdi şöle ki yavrusu alınmış dişi saka 100 lira her türlü eder ama ilanda belirtilmemiş ok aranızda önceden zate bi atışma vardı sizin şimdi patlamışınız ikinizin de kimseye eyvallahı yok belli ama sizin gibilere bu sitede ihtiyaç var bence fazla uzatmayın

img

kurtdövüşü

13 yıl 7 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuş işi hiç bir işe benzemez..madde baımlılıının bile tedaviyle çaresi vardır..ama bu ekimde  kasımda  martta kuşa çıkmamanın çaresi yoktur .bazısı tutar fazlasını eşedosta hediye eder bazısıda masrafını çıkarmka için  yem küfletini keseden  çıkarmakiçin satar ..ben yılda kuşpeşine yediim parayla bir arabadaha alırdım ..hatat yediim cezalarlaCrybende emsalsiz kuşlarvar deyerini bilene)deyerinde)  neden vermeyeyim..ama en güzelini emsamsizini hiç bir kuşçu vermez versede gözü peşindekalır  okuştanda daha bir hayır beklemek .aptallıkolur .bence tartışmadeilde seviyeli sohbetler kuşkonusunda  bilinçlendirmek busiteye dahada bir güzellikkatar ..saygılarımla  allaha emanet

cor yazdı :
Herkese Selamlar ilk başta, arkadaşlar dikkat ettimde herkes keneset yok çiçek gerdan vs bu olaylara takmış ve bunu bilen dolandırıcılar anlamayanlara bu kuşları iteliyor.. Saka da keneset olması veya akgerdan olması o kuşun iyi olduğu anlamına gelmez çıkın şu mantıkdan artık... Saka ötüm kuşutur dinlenirde alınır... Üstünüze kıyafet almıyorsunuz canlı alıyorsunuz ve aldığınız canlı ötücü bir kuş ilk başta ötüşüne dikkat etseniz keşke.. Çoğu amatör aa kenesetli yok akgerdan vs diye hemen atlıyor ve 5 para etmez kuşları alıyor sonra bu kuş ötmedi bu kuş şişti vs diye dert yanıyorlar... Yakalama saka satanlara zaten denicek laf yok zavallı hayvanları yakalayıp burada yok iri saka yok kenesetli diye satmaya çalışıyorlar.. Eskiler ustalar bilir küme indirirler 20 tane kuştan 1 2 tanesini seçip alırlar geri kalan kuşlar salınırdı... Satılmazdı.. Şimdi ise 15 tl ye bile hayvanları burda satıyorlar .. ve bu tarz insanlardan kuş alanlar aa ben kazıklandım ötmedi o oldu bu oldu diye dert yanıyorlar.. 15 TL için bi hayvanı tutsak eden zihniyetin sizi kazıklaması gayet normal bence.. !!! Amatör arkadaşlara son sözüm olucak madem saka alıcaksınız tam anlamıyorsunuz kuştan bilen birisiyle gidip alın, yanınızda kesinlikle kuştan anlayan bilgili bi insan olsun, internetten sakalar hakkında makaleler okumakla saka kuşu beslemeyi öğrendim denmez... Tekrar üstüne basarak diyorum kuş alırken yanınızda bilgili kuştan çok iyi anlayan biriyle almaya gidin...

img

omur_53

12 yıl 1 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ