Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağamın kabuğu yumuşuyor ne yapmalıyım acil yardım!!!

kaplumbağamın kabugu yumusuyor. napabilirim? ölcek mi kaplumbagam :((

img

angel96

12 yıl 1 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

angel96 yazdı :acilen tedaviye başlamalısın.Ben hemen bir vitamin alıp (deep fix sürüngen vitamini önererim şahsen ben de onu kullanıyorum) suyuna ve yemine uygulamaya başla.Güneş olduğunda hemen güneş altına koy.Bu hastalık d3 vitamini eksikliğinden dolayı ortaya çıkar bu nedenle güneş ışığı çok önemli.Benim önerebileceklerim bu kadar fakat en kısa zamanda bir veterinere gitsen iyi olur çünkübu gerçekten çok tehlikelibir hastalık.

img

shrek99

12 yıl 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yumurtayı pişir :)) ve o suyu kaplusun bulunduk u akvaryuma dök ve hergun güneşlenmesını sağla daha detaylı bilgi ve sorun için

[email protected]
[email protected] facebook

angel96 yazdı :

img

53gfb34

14 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

shrek99 yazdı :

aynı rahatszlık benm kaplumbağamda da var veterinere götürdüğümde dediği şey ise biz büyükbaşlara bakıyoruz oldu gerçi ben yine gittim vitamin ve kabuk sertleştirici aldım gün içinde de güneşe koyuyorum biraz daha iyi gibi en azından gözlerini açtı ve harekt etmeye başladı tekrar burdaki bilgiler çok güzel inanın bu hayvanları satanlr hatta veterinerlr bile bu kadar bilgi vermiyorlar insanlara gelişi güzel satıyorlar fakat bakımınn ne kadar önemli olduğunu belirtmiyorlar ben nerdeyse kaplumbağam öldü diye ondan vazgeçiyordum ama bugün gözlerini açıp bana öle bakınca o kadar mutlu oldumki bunun sorumluluğuda vebalide çok ağır duyarlı olmak gerekiyor daha çok bilgi edinebilmek için internete başvurdum ve sizin yazılarınızı okudum bilgiler için tşk ederim

angel96 yazdı :acilen tedaviye başlamalısın.Ben hemen bir vitamin alıp (deep fix sürüngen vitamini önererim şahsen ben de onu kullanıyorum) suyuna ve yemine uygulamaya başla.Güneş olduğunda hemen güneş altına koy.Bu hastalık d3 vitamini eksikliğinden dolayı ortaya çıkar bu nedenle güneş ışığı çok önemli.Benim önerebileceklerim bu kadar fakat en kısa zamanda bir veterinere gitsen iyi olur çünkübu gerçekten çok tehlikelibir hastalık.

img

secil_67

11 yıl 11 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slm kapluşun sanırım küçük. kabuğun yumuşaması evet ölüme götürebilir, günde 1,2 saat güneş görecek bir yere koymalısın, Veterinere hiç sorma oda kendi su kaplumbağısının sorununu  bana sormuştu :))) Eczaneden bulabilirsin kalsiyum granür alıp kapluşunun  suyuna 1 çay kaşığı koyabilirsin faydası olur. geçmiş olsun

angel96 yazdı :

img

kokpit

14 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba kokpit =)  altın kızlar nasıl?? =)

img

pinar1112

17 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ