Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

Hint Bülbülleri Hakkında Bir Soru

Arkadaşlar

Benim 1 çift klasik 1 çift jumbo hint bülbülüm var.

Klasik çiftim 1 yıldır benimleler yuva sardılar ve çok iyi anlaşıyorlar.Ancak bugüne kadar hiç yumurta vermemişlerdi.Bugün ilk yumurtayı gördüm sonunda.. Tüm imkanları sağlamama rağmen henüz bugün bir yumurta görebildim..

Gördüğüm bu şeyin pamuk parçasımı yumurtamı olduğunu ilk bakışta anlamadım ve parmagımı yuvaya sokarak cok nazikçe bir dokundum. Yumurtayı hiç oynatmadım.

Bu bir sorun yaratırmı.? Vede jumbo çiftim yuvaları olmasına rağmen hiç yuva sarmadılar.. Son zamanlardada biraz durgunlar. bununda sebebi sizce ne olabilir. Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

img

closer929

13 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşları fazla rahatsız etmeyin,sorun yaratabilir.sabredip bekleyeceksiniz.yer değişikliği,ısı değişikliği bunlar problem olur.kolay gelsin.

img

KURTDOVUSU

12 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

abe benim 1dişi1 erke hint bülbülüm var yuvayı örmüşler  içnie girip çıkıyorlar ama yumrta yok 1 haftadır örmüşler ne yapa bilirim mürekep balıgı kemigi bile var

closer929 yazdı :

Arkadaşlar

Benim 1 çift klasik 1 çift jumbo hint bülbülüm var.

Klasik çiftim 1 yıldır benimleler yuva sardılar ve çok iyi anlaşıyorlar.Ancak bugüne kadar hiç yumurta vermemişlerdi.Bugün ilk yumurtayı gördüm sonunda.. Tüm imkanları sağlamama rağmen henüz bugün bir yumurta görebildim..

Gördüğüm bu şeyin pamuk parçasımı yumurtamı olduğunu ilk bakışta anlamadım ve parmagımı yuvaya sokarak cok nazikçe bir dokundum. Yumurtayı hiç oynatmadım.

Bu bir sorun yaratırmı.? Vede jumbo çiftim yuvaları olmasına rağmen hiç yuva sarmadılar.. Son zamanlardada biraz durgunlar. bununda sebebi sizce ne olabilir. Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

img

dudu21

11 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

KURTDOVUSU yazdı :

herhalde tecrübelisiniz size bir soruda ben sormak istiyorum hint bülbülüm çarşamba günü yumurtladı .ama bir tek yumurta bugün cuma hala tek yumurta yumurtlarlarmı??? (kuşlar 6 aylık)

img

galat

11 yıl 1 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben saka ve kanarya eşleşmesinden anlarım sadece sayın galat....arkadaşın sorusu havada kalmasın diye yanıtlamışım o tarihte....kolay gelsin....

img

KURTDOVUSU

12 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ