Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağam yemek yemiyor

kaplumbağam yem verince yemiyor kafasını çıkartmıyor  vede kışın yem veriliyorsa neden yemiyor

img

nursena

11 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kışın yemek yemiyorlar dedin sen kaplunbagalar yani açıksacı sürüngen hayvanlar kış uykusuna yatan hayvanlardır yani hep uyur veya bir yerlere tırmanmaya çalışırlar ondan kışın kaplunbagalar çok ama çok az yemek yerler daha çok yazın beslenirler kışın bizim buralarda ara sıra güneş oluyor bende onları güneşli alana koyuyorum uyuyolar hemde çok rahat bir şekilde aynı zamanda yazın güneşlenmeyide severler ama daha çok yemek ve oynun oynarlar açıkcası kapluşlar kışın yemek yemezler eyer vericeksen az ver veya ayrı bir kapa yemeklerini koy öye 10 dakka orda kalsınlar zaten 10 dakka içinde yediler yediler yemedilerse yemezler zaten sonrada yuvasına koy eyer kapluşunun daha saglıklı olmasını istersen küçük kurtcuklar ver hem iştah açıcıda oluyor eyer çok saglıklı olmasını istiyorsan kapluşunun süyünü akşam yatmadan degiştir (eyer degiştire bilirsen tabi  yani imkanın varsa ) ama ben her gün bunları yapıyorum  ve kapluşlarım cin gibi ............. yanaz.......... NeVrİs............

nursena yazdı :

kaplumbağam yem verince yemiyor kafasını çıkartmıyor  vede kışın yem veriliyorsa neden yemiyor

img

nevris

9 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ