Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Teraryum için toprak

Selamlar, Teraryumun taban malzemesi ile ilgili sıkıntım var. Ilk geldiğinde talaş doluydu. Talaş temizlenmesi kolay ama hem görüntü hemde çabuk pislenmesi açısından kötü. Ondan sonra özel sürüngen kumlarından aldım. Gayet hoş gözüküyor ve 2-3 haftagünlük temizliği yapıldığı sürece kokusuz ve pisliksiz gidiyor. Ancak bu özel kumlar, en küçüğünü almama ragmen çok pahalı. Yapay halılar var biliyorum ama sıvı emmediği için temizlik açısında pratik değilmiş diye duydum. Uzun lafin kısası ben bu teraryumda nasıl bir taban malzemesi kullanmalıyım? Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

img

hamlet

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben kedi kumu kullanıyorum ve de gayet memnunum.Ayrica hiçbir kimyasal olumsuzluğu da yok...(suya karışırsa vs.).Fakat hem görünüş hem kaliteye önem veriyorsan bence iri tanelilerinden alma..Kedi kumu dışkıyı çok iyi emiyor ve temizliği de çok kolay...

img

reptile

20 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler reptile.. hiç aklıma gelmemişti :) Ben akvaryum kumunu düşünmüştüm ama fiyat olarak hiç farkları olmadığı için gereksiz buldum. Madem biyolojik olarak bir zararı yok, fiyat olarak da uygunsa mutlaka deniyecem kedi kumunu.

img

hamlet

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ