Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kara kamlumbağası alacağım yardım eder misiniz ?

Forum da bişeyler araştırdım yazmadan önce fakat kaplumbağamı alırken nesine dikkat etmeliyim önce onu sorabilir miyim ? Ayrıca balık için aldığım bi akvaryumum var. Uzunluğu 60 cm yüksekliği 30 cm genişliği ise 20 cm. bu akvaryum içinde yaşar mı ? Yani hergün içinden çıkarırım belli aralıklarla gerekirse güneşlendiririm ilgilenirim. İşe yarar mı yani o akvaryum kaplumbağa için yoksa başka bişey mi almam gerek ? Kendimi anlatmak için yeterince ayrıntılı yazmaya çalıştım umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler...

img

mudd

10 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herseyden once sanirim artik kara kaplumbagasi satisi yok. ikinci olarak, yasam alani ne kadar buyukse o kadar iyi olur. akvaryumun yuksekliginden cok genisligi ve uzunlugu onemli ve soyledigin degerler biraz kucuk (dogal hayatlarinda ormanlarda yasiyorlar oyle dusun). beslenmesi kolay fakat bakimi gerccekten zor, bir bahcen yoksa. kaldi ki belli bir boya ulastiktan sonra (kisin olmezse soguktan), zaten hicbir yere sigdiramayacagini goreceksin.. heves kian huysuz biri gibi olmak istemiyorum fakat almayi bir daha dusun derim..

mudd yazdı :

Forum da bişeyler araştırdım yazmadan önce fakat kaplumbağamı alırken nesine dikkat etmeliyim önce onu sorabilir miyim ? Ayrıca balık için aldığım bi akvaryumum var. Uzunluğu 60 cm yüksekliği 30 cm genişliği ise 20 cm. bu akvaryum içinde yaşar mı ? Yani hergün içinden çıkarırım belli aralıklarla gerekirse güneşlendiririm ilgilenirim. İşe yarar mı yani o akvaryum kaplumbağa için yoksa başka bişey mi almam gerek ? Kendimi anlatmak için yeterince ayrıntılı yazmaya çalıştım umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler...

img

kemal128

19 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ