Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kirmizi Yanak Uretim...

Merhaba Sevgili Kaplumbaga Severler, Kirmizi Yanaklarin, Terrarium ya da bizlerin yaptigi akvaryumdan bozma kaplumbaga havuzlarinda ureme olasiligi, hatta bunu basarmi$ olan arkadaşlar var mi?

img

seamansoul

19 yıl 8 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

millet bakamadığı için daha üreme dönemine gelemeden 2 yılda öldüğünden duymadım. ancak konu hakkında bilgi almak istiyorsan sana bir link verebilirim. bunun yanında eğer profesyonel şekilde olmayacaksa kırmızı yanak kaplumbağaların üretimine karşıyım. yeterince üretiyorlar zaten. zibil gibi. http://www.turtletimes.com/Forums/index.php?showforum=16

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya iddia etmim de bildiğim kadarıyla kırmızı yanak su kaplumbağasının ana vatanı kuzey amerikanını güney kısmı yani meksika falan. bunun yanında kırmızı yanak su kaplumbağasına benzeyen başka cinsler de var. mesela terapin''in de yanaklarında kırmızı şeritler var ancak tabi başka ayırd edici özelliklerinin de olması gerekiyor. singapur muhabbetinini nerden geldiğini kesinlikle bilmiyorum. yeni bizim kaplumbağaları orda üretiyor olabilirler.

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tekrar selam arkadaslar. Kirmizi Yanak''larin anavatani Guney Amerika. Ancak ihracati Singapur''da yapildigi icin ulkemizde Singapur Kaplumbagasi olarak geciyor. Umarim birileri bir yerde (ulkemiz sinirlari icinde) bu hayvanlari uretebiliyordur. Bunu sahsen yapmak isterim. Ancak fener48 arkadasimizin dedigi gibi kisirlastirma prosesi de ticari mantiga cok uygun maalesef. Kisirlastirilmis olabilirler. Uretebilmeyi basarmis arkadaslar varsa lutfen bunu bizimle paylassinlar. Sevgiler...

img

seamansoul

19 yıl 8 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ