Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

Saka kuşum için lütfen yardım edin

İki hafta önce bi arkadaşımdan bir adet saka kuşu aldım düne kadar gayet iyiydi ve hareketleydi.Siteden kabarık şekilde durmasından ötürü ve biraz hareketsizliğinden dolayı araştırdım ve elma sirkesini öneriyorlardı yani suyuun içine damlatın şeklindeydi ve hatta sade sirkeyide verebilirsiniz severler falan diyordu ama sade olarak vermemiştim 4-5 gündür suyunu sirkeli olarak değiştiriyordum sorun yoktu.Dün kafesini temizlerken herseyini tazeledim ve suyunuda yine sirkeli yaptım.Sabaha kalktım ve sakam çok hareketsiz hep uyku moduna geçip gagasını içine gömüyodu.Bende sadece sirke suyunu öneriyorlar diye sade sirke suyu içirmek istedim ve anında daha fazla hareketsizleşti.Hemen veterinere götürdüm yaptığım herşeyi anlattım.Sirke asitli olduğundan dolayı ve fazla gelmiş sanırım dedi.Yem de yemiyordu bana yumurta sarısı bisküvi ve sütten bi mama yapmamı önerdi ve Geolsol diye bi ilaç önerdi suyuna katmam gerektiğini söyledi.Eve geldiğimde hemen mamasını hazırladım ve enjektör yardımıyla yedirmemi söylediği için öyle yaptım ama çok zor yiyor yani zorlayarak yiyor direk gagasını fazla açmıyor ben zorluyordum.Zorlamamın sebebi kuşum sabahtan beri bişey yememişti çünkü.Suyunada ilacı kattım ve mamanın yanı sıra gagasını suluğuna tutuyordum suyu kana kana içiyordu ama mamayı öyle diğildi.Elma sirkesini de verirken içtikten sonra kafasını savurduğu için sağ gözüne sirke kaçtığını düşünüyorumki çünkü sağ gözünü daha çok kapalı tutuyor.Şuanda kafesin köşesine çekilip uyku modunda duruor.Lütfen yardım edin çok sevirim.

img

yunusorun

9 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ