Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

sorusu olan varsa buyursun sorsun :) - 2.sayfa

Tecrübeli olduğm için elimden geldiği kadarıyla yardım edeceğimm

img

pamerafa

9 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, bu siteye yeni katıldım. Bir sorum olacak, daha dün su kaplumbağası aldım iki tane ve daha önceden bir kaplumbağam vardı ona cam ve yaklaşık 10-15 cmlik bir şey almıştık. İki tane de taş vardı içinde su yüzüne çıksın diye ve ben onu kullandım. Isıtıcısı yok, bugün güneş vardı biraz güneşte bıraktım ama doğrudan değil. Evin içine koydum camı açtım güneşe koydum. Şimdi uyuyorlar. Daha yavrular. Bugün iki kez yem verdim. Petshop bir yem vermişti, adını bilmiyorum. Böcek gibi birşey. Küçük kardeşim arada sırada onları eline alıyor. Ben yapma desem de. Lütfen cevap yazabilir misiniz? Kullandığım yöntemler doğru mu?

img

pallasathena

7 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar ben Antalya'da yaşıyorum. Kabuk boyu 20 cm olan erkek su kaplumbağam var. Çiftleşmek istiyor. Uygun dişi su kaplumbağası olan varsa çiftleştirelim.

img

ece00

7 yıl 9 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kaplumbağam bi kaç gündür yemek yemiyor sürekli uyuyordu. 3 gün önce kabugunda yumuşama olduğunu farkettim. Veterinere götürdüm ama alıp bakmadı bile. Guneslendirmen yeterli bi kaç güne geçer dedi. Bugün de guneslendirdim durumu iyiye gidiyordu kabuğu sertleşmeye başlamıştı. Az önce elime aldım bacakları sarktı hafifledi kafasını çıkarıp gözleri açıp bi kez bana baktı sonra gözlerini kapattı. Şimdi ölü gibi yatıyor haraket etmiyor elime alınca bacakları kafası sarkıyor. Öldü mü ölmedi mi nasıl anlayabilirim?

img

haziran13

7 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kuzenimin kaplumbağası aynı şekilde olmuş Halam öldü deyip atmİş. Bence sen hayvan hastaneleri var onlara götür veya onun ölüp ölmediğini anlamak için dürt salla vs eğer ölmemişse kabuk sertleştirici al ve hayvan hastanesine götür. UmaRIM kaplumbağan ölmemiştir.

img

Bad_Tweety

7 yıl 9 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar benim Kaplumbağamın kabuğunda beyaz lekeler var ve yayılıyor gibi oluyo nedelini bilen var mı.

img

Bad_Tweety

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar benim Kaplumbağamın kabuğunda beyaz lekeler var ve yayılıyor gibi oluyo nedelini bilen var mı.

img

Bad_Tweety

ÖZEL MESAJ

Öncelikle onu bir suya al ılık olsun alt kısmını yavaşça okşa baya okşa sonra suda sağa sola yavaş yavaş yap suya çıkar sok ağır ağır sonra boynuu sev uyanırsa hayırlı olsun uyanmazsa geçmiş olsun benimki çırpınıyor

img

Aysudu

7 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yeni kablumbaga aldım. Ve bilgim olmadığı için ısıtıcı almadım. Ancak yarın alabilirim. Ama şimdi bisey olurmu korkuyorum nasıl ısıtabilirim yarına kadar

img

Smysmy

7 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

[url=http://hizliresim.com/r32prN][img]http://i.hizliresim.com/r32prN.jpg[/img][/url] Mantar hastalığı mı kabuk değişimi mi sabah 2 akşam 2 yem veriyorum oglenli az marul veriyorum gözünü o ovaladığı için bu yemi De Alaçam Lady2 aylikken aldım 2 aydır benimle cinsiyeti 2 yaşından önce belli olmaz diyorlar ama aldığım kişi kız dedi sağ tırnağı düştü bir ay önce nasıl kırıldı anlamadım sabah fark ettim yemek yemesinden hiç problem yok elimi yiyecek nerdeyse yüzmede De bir problem yok ama kabuğu yumuşak ve çürük gibi kahverengi lekeler var koku yok kaya tuzu mantari yok eder diye fırça ucuyla kabuğuna sürdüm ve göze gelmeyecek şekilde yıkadım çamur gibiydi fircalayinca beyaz oldu kabuğu korkuyorum ölecek diye çok üzülüyorum ne yapmalıyım lütfen acil cevap