Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Tavşanım neden öldü?

Merhaba, Yaklaşık iki hafta önce petshoptan yavru tavşan aldım. Tavşanı aldığım petshop tavşanın 2 aylık olduğunu söyledi ancak daha sonra 15 günlük yavru aldığımı başka bir veterinerden öğrendim. Tavşanım benimle yaklaşık 4 gün kaldı. Bir iş seyahatine gideceğim için tavşanımı kardeşimin bir arkadaşına emanet ettim. Emanet ettiğim kişinin çiftliği vardı ve rahat bakabileceğini söylemişti. Tavşanımın benimle kaldığı son gün karnı şişti, çok uyukluyordu, o gun ve gece sürekli kaka yaptı ve kakası kötü kokuyordu. Kakası katıydı. İsal olmamıştı.. bende yemini fazla geldiğini düşündüm ve az yem verdim.Ertesi gün tavşanımı verdim. Tavşanımın ilk gününde bişeyi yokmuş ancak ikinci günü hastalanmış hiç kaka yapmamış, öyle olunca veterinere götürmüşler, veteriner bu yavrunun çok küçük olduğunu ve sütten kesilmediğini söylemiş. Süt içmesi gerekir demiş. Arkadaşım çiftlikteki hayvanları söylemiş ve uygun olanı veteriner verin demiş. Arkadaşım söylemiyor ama inek sütü verdiğinden şüpeliyim. Tavşanım sütü içtikten yaklaşık 2 dk sonra ölmüş. Tavşanımı arkadaşa emanet ettiğim için çok pişmanım.. Yanımda olsaydı hastalığını daha erken farkedebilirdim. Tavşanım neden ölmüş olabilir? ilk sıkıntıları fark ettiğimde, bir terslik olduğunu anlasaydım ve veterinere görtürseydim yaşarmıydı? tavşanım neden öldü?

img

yeongam

8 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ