Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

kutbi ye

ya tavsanlar ses cıkarmıyorlar mı bıde ben tavsanımı yıkıyorum ılık suyla sonra kurutup ole balkona koyuyorum yınede bı sakıncası varmı cunku yaptıgı dıskısı kotu kokuyo oda bastıgı ıcın pıs kokması rahatsız edıyor beni

img

gogosum

18 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben kutbi değilim ama bende tavsan besliyorum tavsanını yıkamamalısın ve tavsnlar ses çıkarmaz sadece canları yanınca garip bi ses çıkrır

img

pamukveben

18 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya ama cok pıs kokuyo ozaman hem usutcek bısey yapmıorum

img

gogosum

18 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, tavşanlar kesinlikle yıkanmazlar. Eğer pis kokma gibi bir sorun varsa bu anormal bir durumdur çünkü iyi koşullarda beslenen tavşanlar yalnızca güzel kokarlar. eğer kendi kakasına ve çişine basıyorsa tuvalet yeri konusunda bir sorun vardır çünkü tavşanlar tuvalet yerlerinden başka yere tuvaletlerini yapmazlar ve dolayısıyla da üstüne basmaları diye birşey sö konusu değildir. Yine de ayaklarına bulaşan birşeyler varsa, en fazla bir kağıt mendil hafifçe ıslatılarak hayvanı ıslatmamaya çalışarak ayakları silinebilir. Diğer bir konu, tavşanın dışkısı kokmaz. Muhtemelen yanlış beslenmeden ya da stresten dolayı cıvık kaka yapıyordur ve bu da normal bir şey değil. Detaylı bilgileri sayfanın tepesindeki ESKİ FORUMLAR / TAVŞAN bölümünde "Tavşanlar Hakkında Genel Bilgiler" başlığı altında ve özellikle de Angoravet''in forumlarında bulabilirsin.

img

kutbi

19 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ