Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguana istiyorum!

Arkadaşlar merhaba, ismim Çağatay Oldum olası sürüngen hastasıyım ama şu zamana kadar bir tanesine sahip olma imkaım olmadı maalesef. Yakın bir zaman önce arkadaşımın kullanmadığı yaklaşık 150cm uzunluğunda 60cm yüksekliğinde 35-40cm eninde kocamanbir akvaryumu aldım. Balık mı beslesem yoksa sürüngen mi derken sürüngen sahibi olamanın zamanı geldiğine karar verdim.Ancak sizlere sorularım var yardımcı olursanız sevinirim. 1. İguanaların cinsleri var mı hangi cinsi daha makbuldür? 2. Mecidiyeköyde petshopda sordum 250 dolar fiyat çekti.Kadıköy de ise 70dolar dediler ve ben bu kadar fiyat farkı yüzünden korktum.Hangisi beni kazıklıyor? :) Yani ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye bir laf vardır şimdi ucuz diye gidipde hastalıklı bir iguana almak istemiyorum.İdeal fiyat aralığı nedir? 3. Almadan önce iguanamın sağlıklı olup olmadığını nasıl anlayabilirim? 4. Isılı taşların hangi boyunu almalıyım.Küçük mü orta mı büyük mü? 5. Aranızda iguana satan var mı? Ve gerekli olan tüm malzemlerini.(bebek olsun istiyorum ama) 6. Hiç bilmeyen birisinin iguana beslemesi doğrumu?İlk evcil hayvanım olmayacak.Kanaryam kedim köpeğim balığım oldu ama sürüngenler hakkında hiçbi fikrim yok. Sanırım şimdilik bu kadar.Yardımlarınız için teşekkürler Saygılarımla ÇAĞATAY

img

cag_a_tay

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada akvaryumun kapağı yok büyüyünce mutlaka çıkacaktır ama küçükken terriumdan(bu kelimeyi de yeni öğrendim :)) çıkabilir mi?Yani iyi birer tırmanıcıya benziyorlar...terriumun üstünü tamamen kapamak istemem ağ benzeri birşey ile kapatabilirmiyim?Kuyruk darbeleri ve ısırıkları çok can yakar mı?Belirli aşıları var mıdır?

img

cag_a_tay

ÖZEL MESAJ

Ben 80 milyona aldım 1 ay önce. Istanbul amma pahalıymış.

img

guapo

19 yıl 1 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

izmirden mi alsak ne yapsak! :)))

img

cag_a_tay

ÖZEL MESAJ

Ya arkadaşlar peki bu kuyruk darbesi ve olası ısırıkların verebileceği zararlar hakkındaki bilgilerinizide sunarsanız...birde taş mı pad mi olayına çok girilmiş biriniz noktayı koyun. UV 60W ampul amma pahalı yuw...110 milyon...sera'' nın.pad varsa ampul şart mı yaaa?

img

cag_a_tay

ÖZEL MESAJ

Benim iguana kuyrukta fırlattı, ısırdıda ama herhangi bir zararı yok, acıtmıyorda yani korkacak bir olay yok.Isı taşı olayına gelince alman gerekli yediği yemekleri hazmetmesi için.UV olayına gelince 20 milyona aldım florasan şeklinde petshop''tan.

img

guapo

19 yıl 1 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya arkadaşlar peki bu kuyruk darbesi ve olası ısırıkların verebileceği zararlar hakkındaki bilgilerinizide sunarsanız...birde taş mı pad mi olayına çok girilmiş biriniz noktayı koyun. UV 60W ampul amma pahalı yuw...110 milyon...sera'' nın.pad varsa ampul şart mı yaaa?

img

cag_a_tay

ÖZEL MESAJ

Anladım guapo çok teşekkürler....konu hakkında farklı fikri olan varsa söylerse sevinirim

img

cag_a_tay

ÖZEL MESAJ

ben internette yetişkin iguanaların bir kuyruk darbesiyle bir köpeğin arka bacaklarını rahatlıkla kırabildigini okumustum ne kadar dogru bilmiyorum. mutlaka büyüdüklerinde canımızı yakacaktır ama ısırması daha tehlikeli olabilir sanırım. ama dediğim gibi bu konuda bi deneyimim yok çok şükür:) benimki ısırıyo arada ama daha küçücük. buyuynce noolcak hic bilmiyorum. bu arada iguanası 1,5 metreye kadar büyüyen birini tanıyormusunuz? bi veteriner arkadasıma gelen bir çift varmıs tasmayla gezdiriyolarmıs baya büyükmüs iguanaları cok merak ediyorum benimki de o kadar buyuyecek mi?:) sevgiler

img

afusu

19 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ