Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

gonzales sevenler

gonzelesim çok pis kokuyor.onu yıkamaya korkuyorum hasta olur die.ne olur bu konu ile bilgli olanlar bana yardım etsin!saygılarımla:)

img

hamster_delisi

18 yıl 8 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm:) gonziyi rahatlıkla yıkayabilirsin. ben benimkini yıkıyodum, çok da hoşuna gidiyodu.dalin bebek şampuanı kullanıyodum, güzelce durulayıp önce havluyla, soora fön makinesinin ılık ayarıyla kurutuyodum. bu arada merak etme zeytin yıkanmaktan ölmedi, sanırım beyin kanseri oldu. küçük bi küveti azıcık ılık suyla doldur, ama başına gelmesin su. önce korkabilir endişelenme. suyun sıcaklığını dirseğinle kontrol edebilirsin. sormak istediğin bişi olursa tlfnumu verebilirim

img

müge_k

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler!!!çok sağol denerim.:)

img

hamster_delisi

ÖZEL MESAJ

hayır kesinlikle hamsterını yıkamamalısın o kokunun sebebi bakteri birikmesi onun için özel dezenfektanlardan kullanmalısın

img

hug

19 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

www.geocities.com/hamstersonline2003''DEn alıntı Hamster Temizliği Hamsterınızı temizlemenize GEREK YOKTUR. Çünkü onlar kendi kendilerine yetebilirler bu konuda. SAKIN hamsterınızı yıkamaya falan kalkmayın. Bu onları büyük ihtimalle hasta edecektir. Ammaa uzun tüylü syrianların kimi zaman tüylerine yapışan talaşlar onları rahatsız edebilir. Dolayısıyla bir diş fırçasıyla onları tarayarak alabilirsiniz. Böylece tüylerinin yumak yumak olmasını engellemiş olursunuz.

img

hug

ÖZEL MESAJ

gine aynı siteden başka bir alıntı: Hamsterım kötü kokuyor. Onu yıkamalı mıyım? Hayır; kesinlikle yıkamamalısınız. Hamsterların yıkanmaya ihtiyacı yoktur. Onu yıkarsanız hem boğulabilir, hem üşütebilir, hem de derisindeki doğal yağlar gidebilir (ki bu da üşütmeyle sonuçlanacaktır.). Dolayısıyla tüm bunlar hamsterınıza zarar verecektir. Onu yıkamak yerine ondaki ve kafesindeki kokunun kaynağı olan, kafesteki idrar yaptığı yerleri temizleyebilirsiniz. Hamsterların asıl kokan şeyleri idrarlarıdır

img

hug

ÖZEL MESAJ

sağolun arkadaşlar

img

hamster_delisi

ÖZEL MESAJ