Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluşumun gözleri kapandı :( - 2.sayfa

arkadaşlar yardım edin..kaplumbağamın gözleri kapandı..arasıra açıyo ama ama gözünde ince bir perde var ve şiş gözleri..sizce neden olmuş olabilir..bildiklerinizi lütfen benimle paylaşın çok moralim bozuk...

img

another

18 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eczaneye gittim terramicini aldım ve sürdüm kapluşumun gözlerine..dediğin gibi çok az sürdüm..umarım en kısa zamanda iyileşir..yardımın için çoooooooook teşekkürler....

img

another

ÖZEL MESAJ

geçmesi dileğiyle herzaman sorun olursa sorabilirsin herkez cevaplar merak etme

img

by_falcon

19 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

another,

teramycin GÖZ merhemi olacak, lütfen dikkat. resimdeki normal yara merhemi. ayrıca teramicyn tek başına yeterli değil. bol bol güneş ve suyun derecesi 30 dereceye sabit getirilmelidir. iki gözü birden kapandığı için daha cok solunum yolları enfeksiyonu gibi görünüyor bana. bir kaç gün durumunu inceleyip tekrar bilgi vermen gerekir. bu arada hemen vitamin kürüne başlaman şart. petshoplarda kaplumbağalar için vitamin satılıyor. supradyn gibi kokuyor. kaplumbağalar pek sevmiyor. yemine damlat. biraz çeksin. sonra diger yemlerle birlikte araya kaynaştır. vitamin alması şart. kaplumbağanın bulunduğu ortamı bize anlatır mısın??? bunun yanıda aşağıda sana yardımcı olacağına inandığım ve okumanı tavsiye ettiğim bir link var. sorularının cevaplarını burada da bulabilirsin. kolay gelsin. "momo"

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben dün normal terramicyn mi yoksa terramicynin GÖZ POMADI olanmı diye sorduğum zaman bana o resim geldi ve bende kullanmaya başladım terramicyni..bunun yanında veterinerin önerdiği göz damlasını kullanıyorum..bugün tek gözünü açtı ve gözündeki o kahverengi perdenin biraz dağıldığını farkettim ama yine kapattı gözlerini..diğer gözünü hala açamıyor..benim 2 tane kaplumbağam var ve umarım onada bişey olmaz..

img

another

ÖZEL MESAJ

Momo Selam Bulunduğu ortamı anlatmamı istemişsin..Sanırım ölüm fanusu diye buna diyorlar..Tarif edeyim omu değilmi anlarsın zaten.bende bilmiyorum onamı diyorlar yoksa başka bir şeyemi...ortasında ada var birde plastik palmiye ağacı..plastik bir akvaryum işte..sence diğer kaplumbağamada geçermi?*ya bu arada bişey daha sormak istiyorum..aynı zamanda kardeşiminde kara kaplumbağası var..hiç ama hiç kutunun içinden çıkmıyor hep karanlık ortamı tercih ediyor..sence normalmi?? bunada cevap yazarsan sevinirim..saol..

img

another

ÖZEL MESAJ

arkadaşım forumlara iyi bakarsan bu ilacın doğru olduğunun açıklandığını görürsün resmide ben zaten o forumdan aldım.

img

by_falcon

19 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam another resimdeki yara merhemi göz için olanından alacaksın. kaplumbağanı ölüm fanusu dedigimiz plastik kapta bakıyosun üşütmüş olmalı.biran önce bir akvaryum hazırlamalısın forumda gerekenler yazıyor.suyun derecesi 30 olmalı bunuda ancak bir akvaryum alıp ısıtıcı takarak yapabilirsin.bir an önce bunu halletsen iyi olur. bende kara kaplumbağası besliyorum kaplumbağam çok hareketli nerdeyse hiç uyumuyo:) yazın ben çok güneşlendirdim..yeterince güneşlenince çok hareketli oluyorlar ve doymak da bilmiyorlar.. kardeşinin kaplumbağası nasıl bi yerde yaşıyor güneşleniyor mu??

img

hülya999

19 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam another ;

Kaplumbağalarına bir an önce akvaryum ve ısıtıcı al!Bunlar olmazsa olmaz diğer aparatlar forum sayfalarında anlatılıyor.Suyunu temiz tut ve günde iki saat güneşlendir In The Pool..

Kara Kaplumbağası sadece bir kutunun içinde yaşayamaz.Onada teraryum ve gerekli aksesuarlar gerekli her gün güneşlendirilmeye çalışılmalı.. Tanny:))

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

By_falcon, forumdan aldığın doğru ancak o resim o zaman da yanlış gönderilmişti. yani göze sürülecekse teramicyn GÖZ merhemi olacak. Kendi verdiğin ve bana ait olan cevapta da teramycin göz merhemi diye özellikle belirtmişim. ancak tek başına bu merhem yeterli değildir. A vitamini ve solunum enfeksiyonu ise antibiyotik gerekir.

another, yukarıdaki bilgiler doğrultusunda göz merhemi almanı tavsiye ediyorum. ayrıca aldığın göz damlasının ise kortizon içermemesi gerekir. sürüngenler üzerinde ölümcül etkisi olabilir. bu arada evet, kaplumbağan ölüm fanusunda yaşıyor malesef. hastalanmasının sebebi de büyük ihtimalle üşütmesi ve vitaminsizlik. suyun ısısını kontrol etmeni ve uygun koşulları bir an önce sağlamanı dilerim. kolay gelsin ve geçmiş olsun.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

bu arada deepfishing48 artık daha az yazı yazıyorsun, sanırım umudu kestin artık:))

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ