Kapluşumun Gözleri Kapandı :(

Yazan Mesaj
İstanbul
Gönderilme Tarihi : 30.12.2007 10:24:09        Mesaj Id : 34884   Cevap ver    Bu mesajı bildir

selam another..... senin için üzüldüm ve kapluş için de ben bu sitede başka bir başlık ta okudum senin kaplumbada görülrn özellikler başaka bir kaplumbağada görülüyormuş ve bi veteriner ona yardım etmiş şuan o tosba çok sağlıklıymış ve yazılanlara göre çok iyi bir veterinermiş bence bi ara ..... 02163392080.... yukardaki veterinerin no su....
Gönderilme Tarihi : 02.01.2008 08:59:31        Mesaj Id : 34885   Cevap ver    Bu mesajı bildir

o kadar moralini bozma.oda soğuk ise kış sanarak uyuyor olabilir. belki yoruluyordur.hastada olabilir.bir pet shop`a danış.yada bir veterinere.hasta olduğunu bilmeden asla ilaç verme.daha kötü olabilir.vitamin falan ver.yada biraz daha sıklıkla ver.iyileşebilie.altın kural sağlıklı ve nemli bir ortam... bunu bil ve sonra uygula
İstanbul
Halkalı
Gönderilme Tarihi : 03.01.2008 11:10:11        Mesaj Id : 34886   Cevap ver    Bu mesajı bildir

eğer çok saçma sapan doğial yiyecek verdiysen körde olmuş olabilir...
Gönderilme Tarihi : 10.01.2008 10:05:37        Mesaj Id : 34887   Cevap ver    Bu mesajı bildir

üzgünüm ama bnmde kaplusun gozleri once beyaz perde oldu sonra kapandi ve sonrada öldü.. hasta bir kaplumbagayi iylestirmek besikteki bebegi iylestirmekden daha zor..
Gönderilme Tarihi : 02.05.2012 10:58:10        Mesaj Id : 288532   Cevap ver    Bu mesajı bildir

veteriner size hangi spreyi önerdi?

another yazdı :
Momo Selam Bulunduğu ortamı anlatmamı istemişsin..Sanırım ölüm fanusu diye buna diyorlar..Tarif edeyim omu değilmi anlarsın zaten.bende bilmiyorum onamı diyorlar yoksa başka bir şeyemi...ortasında ada var birde plastik palmiye ağacı..plastik bir akvaryum işte..sence diğer kaplumbağamada geçermi?*ya bu arada bişey daha sormak istiyorum..aynı zamanda kardeşiminde kara kaplumbağası var..hiç ama hiç kutunun içinden çıkmıyor hep karanlık ortamı tercih ediyor..sence normalmi?? bunada cevap yazarsan sevinirim..saol..
Gönderilme Tarihi : 27.01.2013 10:04:28        Mesaj Id : 290982   Cevap ver    Bu mesajı bildir

bnm kaplumbagalardan küçük olanın gözleri 2 aydan uzun süredir kapalı , hem ısıtıcısı var hemde teramycn göz merhemi sürüyorum, a vitaminli yiyecekde veriyorum (marul vb) ama yemiyo , sizce ne yapmalıyım?

Gönderilme Tarihi : 06.03.2013 21:54:55        Mesaj Id : 291302   Cevap ver    Bu mesajı bildir

berker91 be n de aynı sorunu yaşadım ama hiç b,şi yapmadan kendisi açıldı gözü (ama daha büyük akvaryum ve biraz da temizlik ile :D benimki hiç doğal bişi yemiyo ama

Gönderilme Tarihi : 08.03.2013 22:51:46        Mesaj Id : 291321   Cevap ver    Bu mesajı bildir

kap_lum_baga benimkide kendi kendine iyileşti ama yinede bi gözü çok az şiş gibi ama yavaş yavaş düzeliyo bu arada sık temizlik yapmak daha kötü yapıyomuş

Gönderilme Tarihi : 08.03.2013 22:51:46        Mesaj Id : 291322   Cevap ver    Bu mesajı bildir

kap_lum_baga benimkide kendi kendine iyileşti ama yinede bi gözü çok az şiş gibi ama yavaş yavaş düzeliyo bu arada sık temizlik yapmak daha kötü yapıyomuş

Gönderilme Tarihi : 08.03.2013 22:53:36        Mesaj Id : 291323   Cevap ver    Bu mesajı bildir

bu arada benimkide sadece yem yiyo :D 

Gönderilme Tarihi : 21.08.2017 13:33:10        Mesaj Id : 310935   Cevap ver    Bu mesajı bildir

merhaba benmde aynı olaya benzer bi olay başıma geldi yanlız bnmkini annem güneşe bırakmış küçük akvaryumda ve suyu çok ısınmış ondan sonra gözünü açamadı tarif ettiğiniz hangi yolu denemeliyim...

arzuunal81 yazdı :
Merhaba, kış ayında benim kapluşta genelde uyuyo tam olarak bilmiyorum ama o ince perde benim kapluştada oluyor sanırım hepsinde var koruyucu ikinci bir göz kapağı gibi.morali bozulmuştur.depresyona girmiş olabilir. ortamını beğenmemiş olabilir.Benim kapluş yapıyo çünkü bazen.yada hasta olabilir.ama bu konuda daha uzman olan arkadaşlar var yardımcaı olurlar.