Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Davranışlarını anlayamıyorum yardim eder misiniz

Merhaba, dün ılk defa kırmızı yanaklı su kaplumbağası aldim. Asıl planım daha küçük bi kaplumbağa almaktı ama petshop görevlisi ellerinde sadece beş yaşlarında iki tane kaplumbaga kaldığını söyledi ben kabuğu daha küçük olanı aldım yaklaşık 8cm kadardı. Onu aldım çünki önceden hazırladığım yer ancak ona yeter diye düşündüm ama eve gelince oranın da küçük olduğunu fark ettim geçici olarak genisce bi kapta tutuyorum ıcınde kuru alan ve gomulebilecegi kadar su var en yakın zamanda bi akvaryum alıcam sizce ne kadar büyük olmalı akvaryum? Bunun dışında asıl sorun şu geldiğinden beri sürekli etrafı keşfetmek istiyor bulunduğu yerden dışarı çıkmak istiyor kenarları fazla yüksek olduğundan çıkamıyor ama o kadar hareket ediyor ki ben de çıkarıyorum beş dakika sonra yerine geri koyuyorum. Petshopa gittiğimde sadece dar bi kovada durduklarını gördüm acaba bununla alakası olabilir m? Bugün yaklaşık on beş dakika kadar evi gezmesine izin verdim sonra güneşlendi ama şu anda çok değişik hareketler yapıyo özellikle sağ on bacagiyla gözünü Kaşır gibi bi hareket yapıyo ve bunu çok fazla tekrar ediyo sadece beni gördüğünde mi yapıyo yoksa ben yokken de yapıyor mu bilmiyorum internetten araştırdım biraz tek bulduğum şey göz ovalamasi a vitamini eksikligiymis ama emin olmak istiyorum başka bi nedeni olabilir mi çok sık ve hızlı hızlı sanki gözünde ya da kafasında bi şey varmış da onu atmaya çalışıyormuş gibi yapıyor suyu çok çabuk koktuğu için dün yeni koyduğum suyu bugün değiştirdim ancak şu an suya girmek istemiyor gibi sadece kuru alanda duruyor bir de küçük bir kardeşim var uyarmama rağmen çok sık eline alıyor ve dokunuyor bakteri ya da enfeksiyon olabilir mi? Şimdiden teşekkürler

img

Oznyrkara

6 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ