Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

9 Aylık Pekinezimin Neyi Var?

Hikayem biraz uzun olacak fakat günlerdir okumadığım hastalık, araştırmadığım bilgi kalmadı. Öncelikle köpeğim Ponçik dişi ve 9 aylık. Kendisi kuru ve yaş mama yemeyen sürekli bizim yediklerimizi isteyen bir köpek. 1 aydır da sadece haşlanmış tavuk göğsü ve ekmek tüketiyor. 4 gün önce tatileyken ilk defa ishal oldu ve ishalin yanında 2 damla kan gördüm, ardından aynı gün tekrar ishal yaptı ve ayrı olarak tekrar kan damlattı gözlerimle gördüm dışkı ile beraber değildi. Acil olarak sarımsaklı da bir veterinere götürdüm, kendisi iç parazitten sebep olduğunu söyledi ve iç parazit iğnesi yaptı. 1 ay önce iç parazit hapının yarısı kadarını yutturabilmiş yarısını tükürmüş ve kusmuştu. Veteriner köpeğimin fazla protein aldığını bundan olabileceğini söyledi. İğneden sonra kendini biraz toplayan köpeğim gece fenalaştı baygın gibi halsizdi. Bu sefer 7-24 açık Ayvalıkta bir veterinere götürdüm. Veteriner sadece su kaybı olduğunu söyleyip vitamin ve deri altı serum verdi. O gün acilen evimize dönmek için yola çıktık, 4 saat yolun ardından kendi veterinerimize getirdik. Kütahya da yaşıyorum, burada veteriner diyebileceğim sayılı yer var. Genelde köylere giden büyükbaş veterinerleri kendileri. Yavruluğundan itibaren tüm aşılarını tamamladığım kendi veterinerimizde kan testi, idrar testi yapma şansımız yok. Kendisi antibiyotiğe başladı, artı olarak vitamin yaptı. Ponçik 2 gün hiç dışkı yapmadı, aksine çok fazla da idrar yapıyordu. Yine halsizdi fakat iştahı iyiydi. Ama asla su içmiyordu. Uyurken titriyor, sürekli halsiz bir haldeydi. Bugün hastalıkla 4. günümüz, antibiyotik iğnemizin 3. günü. Ponçiğin reflü olmasından şüpheleniliyor, bugün 10 defa arka arkaya sarı renkli kustu. Ardından dışkısını yaptı ve biraz rahatladı eskisi gibi oldu. Tekrar antibiyotik iğnemizi olduk, fakat çok halsiz. Çok havlayan kızım havlamıyor bile, bazen çok hızlı nefes alıyor. Böbrek yetmezliğinden korkuyorum. Bayram için İstanbul'a gittiğimde kan ve idrar testi yaptırmalı mıyım? Yoksa ben mi çok evhamlıyım? Bilen yaşayan varsa lütfen yazsın. Ağlamaktan helak oldum. 

img

poncikpekingese

6 yıl 7 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ