Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Slm!Ben yeniyim(her anlamda)

Aranıza yeni katıldım.tavşanları oldum olası çok sevmişimdir ama bakabileceğimden emin olmadığım için almaya hiç yeltenmemiştim.İki gün önce bana hediye olarak bi tavşan getirildi.Çekoslavak tavşanıymış.Bu konuda tek bildiğim fazla büyümedikleri.Bu sayfalarda okuyabileceğim her şeyi okumaya çalıştım ama yeterli değil.Tavşanımın türü ve nasıl bakılması gerektiği konusundaki bilgilerinizi benimle paylaşırsanız ya da bu bilgileri nerede bulabileceğimi anlatırsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

img

sevinch

18 yıl 7 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba sevinch bende aslında çok eski değilim bu sayfada.benimde bir cüce tavşanım var sana bildiklerimi aktarmaya çalışayım. öncelikle benim tavşanımın (pıtırcık) kafesi gerçekten çok büyük, daha küçük bi kafese koymak istemedim çünkü evde özgürlüğü zaten yeterince kısıtlanıyor en azından kafesi büyük olsun istedim. kafesinde gözlemlediğim kadarı ilede çok rahat ediyor bol bol hoplayıp zıplayabiliyor. su kabı biberona benziyor ve kafesin teline asılıyor. düz olan bi su kabını tercih etmiyorum çünkü gece içine düşme ve kendini ıslama olasılığı var. tavşanlar, benim bildiğim kadarı ile, kesinlikle ıslanmamalı derileri çok ince olduğundan ve ıslanma neticesinde hasta olabileceklerinden ve hatta ölebileceklerinden. yem konusuna gelince ben petshoptan aldığım kuru yem ve ekmekle besliyorum 3 aya kadar kesinlikle yeşillik verilmemeliymiş ishal olup ölebiliyorlarmış.temizliği konusunda bence endişe etme çünkü tavşanlar kendi kendilerini yalayarak temizliyorlar. bazen kendi dışkısını yerken görürsen sakın şaşırma, tavşanların iki tür dışkısı vardır biri normal atık olan dışkı diğeride yediği yani vitamin ihtiyacını karşıladığı dışkı. dışkısını ulu orta yemez zaten sen çoğu zaman fark etmezsin bile gizleyerek yer. tavşanlar gündüz uyuyup gece aktif olan hayvanlardır yani gündüz evde tek kalsa bile çok büyük bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum ben. tüyleri insanlara hiç bir şekilde zarar vermiyormuş yani kist falan yapma olasılığı yokmuş en fazla alerji yapabilirmiş. aşıya gelince benim bildiğim kadarı ile sadece kuduz aşısı vurulabiliyor. çok yüksek sesten hoşlanmıyorlar korkabiliyorlar. tuvalet eğitimide verilebiliyor. kesinlikle çikolata vermemek gerekiyormuş körlüğe neden olabiliyormuş. şimdilik aklıma gelenler bunlar ama hotmail adresin varsa MSN üzerindende mesajlaşabiliriz ve msn üzerinden de kafana takılanları sorabilirsin bana elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım....

img

ilknuryakasiz

18 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MErhabalar... Tavşanlarda cins ayrımı nereli oldugunu renklerinden kulakları ve görünüm özelliklerinen anlaşılır... bu tür siteye http://www.tavsansevgisi.tr.cx/ sitesinden ... eğer resmi varsa [email protected] adresine yollarsan ben söyleyebilirim sana... nasıl beslenmesi gereken konularıda o sitede ayrıca benim msnden ve ayrıca TAVŞANLAR konu başlıklı Sayın Angarovet in yazılarında bulabilirsin...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ