Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Hamster ve soguk

Slm, havalar sogumaya basladi. Izmir''de kalorifersiz bir evde gündüzleri tek başına kalan bir hamsterin sagligi bozulur mu? Isıl izolasyın için kafesine pamuk, yün vb malzemelerden koysak yeterli olur mu? Ne yapmali?

img

serdo71

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm:) yuvasına kağıt havlu, peçete gibi şeyler koyarsan kendini sarmalar, üşümez. merak etme. ama peçeteleri arasıra değiştir.

img

müge_k

18 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm:D ben.hamsterin.kafesine.penye.gibi.bişey.koyuyorum.o.onu.kemiriyo.kemiriyo.kendine.içinde.yer.yapıyor.ve.orta.yatıyor.bazen.bulamıyoruz.meğer.onun.içindeymiş

img

duyguyılmaz

18 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavsiyeleriniz işe yaradı. Teşekkürler.

img

serdo71

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewt.benim.hamsterimde.peçetelerin.birazını.üstüne.birazını.altına.alıyor.kemirerk.kendine.içinde.bir.yuva.yapıyor

img

duyguyılmaz

18 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende ahşaptan girişi çok küçük bi yuva yaptım o girişi kendi gazeteyle kapatıyo böylece ısınıyo

img

madjick

18 yıl 9 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslında bu yaptıklarınıza hiç gerek yok doğayı düşündüğünüzde bu hayvanların böyle şeylere ihtiyaçları olmadığını göreceksiniz! eğer hayvanınız çiftse birbirlerini ısıtırlar yok hayır tekse o zaman ona bir eş alın derim ben! pet shopunuzlada konusun doğan yavruları geri alma garantisi versin size ama tabi içiniz rahat edecekse kumaş parçalarıylada ısıtabilirsiniz

Slam arkadaşlar, Hamster türleri doğal yaşamlarında, tüneller kazarak yerin altında yaşadıklarını okumuştum.Eğer öyle ise yer yüzünde yaşayan bizim hamsterların sanırım ısınmaya ihtiyaçları var tabi evin içinde bulundukları yer soğuksa. Benim gonzales artık kafes dışına çıktığı zaman yazın olduğu gibi boş boş dolaşmıyo, etrafta işine yarar ne bulursa (kağıt, karton, kumaş, battaniyenin yünleri) söküp parçalayıp yuvasına taşıyor.Ben bunu kışa hazırlık olarak nitelendiriyorum ve belliki bu içgüdüsel bişey.

img

zelda

18 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hamsterlar gündüzleri uyumak için karanlık bit yere ihtiyaç duyarlar eğer onu iyi gözlemlediyseniz ki bundan eminim bu ihtiyaçlarını farketmişsinizdir ve onların bu ihtiyacını karşılayacak hamster evleri de satılıyor petshoplarda arkadaşlardan bazıları deneyimlerini paylaşmışlar zaten tahta ev vs. kendinizde yapabilirsiniz hazırda alabilirsiniz,bu ev aynı zamanda ısınma ihtiyaçlarınıda karşılar sizinde paylaştığınız gibi kumaş,kagıt özellikle peçete yada tuvalet kagıdı ..bunlarla yuvasını döşer bi parçaylada yuvanın ağzını kapatır,al sana sıcacık ve karanlık bir ev üztelikte dar tam onların istediği gibi :) hamsterınız tekse ve yavru almakda istemiyorsanız (bakamayacağınız için) ben yanına eş almanızı önermem alacaksanız bile çok geçmeden zaten ayırmak zorunda kalacaksınız hamsterlar genelde yalnız yaşamayı severler birarada olunca dişi ve erkek zamanla kavga eder birbirini yaralarlar bu yaralara müdahale etmezseniz iltihaplanabilir ve ölüme varabilen sonuçlar doğurabilir bunları syrian(golden)cinsi hamsterlar için anlatıyorum gonzalesler belki koloni halinde yaşamayı tercih ediyor olabilirler,nitekim besleyen arkadaşların deneyimlerinden bunu anlayabiliyoruz ama kısırlaştırmanın çok zor olduğu bu hayvanları birden çok birarada besleyecekseniz doğacak yavrularla ne yapacağınızı şimdiden düşünün derim ,herzaman petshoplar kabul etmiyor,özellikler yaz aylarına dikkat! onlarca yavru ölece elinizde kalabilir

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

anne doğum yapacağı zaman sakın ama sakın yuva yapması için iplik koymayın şimdi konuyla ne alaka diyeceksiniz ama belirtmek istedim hazır eş almadan bahsetmişken yavrular iplere dolanıp ölebiliyor,ölen yavruları anne yiyip yokediyor ama asıl sorun yavruların bazı organları kol bacak gibi ipe dolanıp yaralanabiliyor ve anne o yavruyu yoketmezse -ki yemiyor ölmediği için -o yavru ömrü boyunca sakat olarak yaşamak zorunda kalıyor

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ