Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

balığım pulaları dökülüyo

benim 5 tane japon balığım vardı bunların 2 sini dün sabah kaybettim şimdi ise diğer bir japon balığımın pulları dökülmeye başla dökülen yerler bembeyaz oldu acayip dercede az haraket ediyor ve yem zamanı gelincede yemiyor akvaryumum 10 lt ve iç filtresi yok tek olmayanlar dış filtre ve ısıtıcı 2 tanede akbaryumda süs var onları almalımiyım sizce bide suyu 15 günde bir temizleniyor ve 1 tanede çöpcö var akvaryum pisli değil anlıycanız napmalıyım ve balıģım yüzmeye çok halsiz diğer balıklarim yardım fln ediyor ama hep biyerde sabit kalıyo

img

elaa011

5 yıl 8 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir japon için en az 40 litre lazım. 2 japon için 80, 3 japon için 120... diye gider bu. Yani hacim çok yetersiz. Ayrıca cory (çöpçü) için de en az 50 litre lazım. Ayrıca filtre yok demişsiniz japonlar çok kirletir suyu. Yani su temiz değil.

img

Mstn

4 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşın dedikleri doğru. Yani hacim kesinlikle yetersiz. Kaldım ki dış filtre çok fazla akıntıyı yapar. Ve akvaryuma kesinlikle yapay, boyalı şeyler koymayın, salınım yapın balıkların zehirlenmesi ihtimali var. Yani ilk yapacağınız şey en az 120 yeriniz veya imkanınız yoksa 60-70 litrelik bir akvaryum almak olmalı. Sonra hastalığı tedavi edersiniz.

img

Mstn

4 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ