Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Bir-iki sorum var, yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 aylık bir Hamster ım var, yazdıklarınızın çoğunu okudum ama kafam hala biraz karışık, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim: 1. Türü: Tariflerinize göre Syria'' a benziyor ama daha çok Gonzales gibi hareket ediyor. Sırtında çizgi yok ama çok hareketli ve o kadar yumuşak yaklaşmama rağmen kendini sevdirmiyor. Acaba sırtında çizgi olmadan da Gonzi olabilir mi? (Elimize doğdu üstelik. Ablamın Hamster ının oğlu. Babası çok sakin, sanırım anne yaramazdı ve bu da anneye çekmiş...) ) 2. Parmağımı kopardı:) Bugün yavaşça elimi uzattım, avcuma da bi tane yem koydum.. Yaklaştı ve uçurdu parmağımın ucunu. sanırım biraz fazla kör ve yemin kokusundan olabilir diye düşünüyorum. Ve inanılmaz kanadı parmağım ben de şaşırdım. Birşey olacağını zannetmiyorum ama onu nasıl alıştıracağımı bilmiyorum. Babasıyla böyle sorunlarımız hiç olmamıştı. Yardım lütfen, onu sevmek istiyorum... 3. Geçenlerde hastalandı galiba, ama şimdi iyi. her nefes alışında hıçkırır gibiydi. Öleceğini sandım. Ya nezle olmuş ya da boğazına birşey kaçmış gibi garip sesler çıkarıyordu. Sonra kendiliğinden geçti (Biraz süt verdim). Hala bazen akşamları bu tip sesler çıkarıyor, sanki beni çağırıyor. Dün akşam da sayıklar gibi sesler çıkardı. Yine boğuluyor sandım. Biraz çıkardım kafesinden,, geçti.. Canı sıkılmış olabilir mi? Böyle şeyler yapar mı bu minik hayvanlar? 4. Ve dişleri: Uzun olanlar alt dişleri. Ben hep üst dişler uzun olur diye bilirdim. Hamsterların alt dişleri mi uzun gerçekten??? Çok teşekkürler şimdiden. (Parmağım inanılmaz zonkluyor, çok enteresan..)

img

sanko

18 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba,buralara bakmışmıydın? http://www.geocities.com/hamstersonline2003/turler.html http://www.geocities.com/hamstersonline2003/ Sana yardımcı olacağını umuyorum.

img

zelda

18 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

10-12 cm civarındaysa boyu büyük ihtimal gonzalestir. çok zorlanıyorsan bir resmini çek sonra imageshack.us a gönder

img

zofran

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ