Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

İguana mı? Timsah mı? (^.^) ?

Merhaba arkadaşlar...

Bugün bir timsah almak için petshop a gittim... Timsah satan bi yer buldun ve timsah tam benim istediğim boyda (30cm civarında) ama aklımdaki fiyatın biraz üzerinde bir fiyat söylediler... Bide o değilden iguana var mı diye sordum, komşusunda olduğunu söyledi ve alıp geldi... yavru bir yeşil iguanaydı elime aldım ve acayip hoşuma gitti... kafasını okşadıkça sanki bundan hoşlanıyor gibiydi... Timsahıda çok sevdim iguanayıda... timsaha 150YTL, iguanaya ise 100YTL istediler... Barınma, beslenme ve evcilliği göz önünde bulundurarak, sizce hangisi daha iyi olur benim için ve neden? ayrıca fiyatları nasıl? yardımcı olursanız sevinirim...

[:::İLKER:::]

img

trstorm

19 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadasim benim sana tavsiyem iguana neden dersen yavas buyur yaklasık 2 senede 1.5cm oluo iiiii beslendigi zaman ve ortam iii oldugu zaman timsah ole deil ayrica buyudugu zaman kime nereye vrecen parayla kimse almaz beslemesi daha kolay timsahın et ve balık vericeksin ama dedigim gibi buyudugu zaman sorun ancak benim gibi manyaklar alır otip hayvanları buyuk olarak dusun tasin sen karar ver

he bide iguanaya pahalı demisler 75ytl civarı 35cm ortalama

Teşekkürler dostum... timsahın büyümesi benim için sorun teşkil etmez aslında... bende manyağım... ama dediğin gibi iguana da olabilir... onunda dışarıda gezdirme imkanı var aslında değil mi? walla hala kararsızım... bide ek kontenjan işleriyle uğraşıyorum.. puanım fazla değil bu yüzden fazla saçaneğim yok. Elazığ ya su ürünleri okumaya gitmek istiyorum ama bizimkiler saçmaladığımı söylüyor. konyada otomotiv öğretmenliği yaz diyolar... nasılsa ikisindende mezun olunca aynı şey olacak.. hiç değilse kabuklu deniz ürünleri üretimi ile ilgilenmekde benim olabileceklerim arasında diye düşünüyorum... 1 gün kaldı karar vermeme... su ürünleri olursa suyla ilgili bi hayvanda alabilirim ;) timsah iyi gider bu seferde... aslında hayat zor değil ama herşey ne zaman güzel olacak acaba? Allah''ım bir an önce herşey güzel olsun artık...

img

trstorm

ÖZEL MESAJ

ozman yerin var timsahı sana tavsiye ederim zaten hayvan buyuyunce gusel oluo hayırlı beslemeler

Aslında yerim yok ama ayarlarız... timsah alacam sanırım...  iguanayıda timsahtan sonra beslerim inşallah... timsah evde olmayacak kadar büyürse hayvaat bahçerine veririm.. Konya'da  seve seve alırlar... ama bakabildiğim kadar bakarım... teşekkürker

:::İLKER:::

img

trstorm

ÖZEL MESAJ

selam, timsah alacakken bence 2 kere düsün. ilk konuyu zaten sölemisler büyüyünce napacaksın? ikincisi ise kücükken bile ona yeterince büyük bi ortam saglayabilecek misin en az 100 cm lik bi akvaryum lazım. kücügü olmaz mı tabii olur 40 cmlik de olur. fakat bu hayvan beslemek degil ego tatmini olur. beslediginiz hayvanı da "mutlu" etmek olmalı amac.

img

chameleon

20 yıl 2 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, yarın akvaryumlara bakmayı düşünüyorum bi işim olmazsa... dediğin gibi büyük bir akvaryum düşünüyorum...  100 lük yada daha büyük en uygunu... belki özel yaptırırım... camcıdan, hem ucuza gelir hemde ağzına kadar suyla dolmayacağı için dayanıklı olmasına gerek yok diye düşünüyorum.. normal kalınlıkta bir camla hayvana uygun bir ortam hazırlamış oluruz, yani şimdilik
•°o.O ÌLKER O.o°•

img

trstorm

ÖZEL MESAJ

Slm.Ağzına kadar su doldurmuyacağım için dayanıklı olmasına gerek yok yazmışın alıcağın akvaryumda.Beslediğin bir timsah ise buna önem vermen gerekir.Çünkü büyüdükçe daha güçlü hale gelerek akvaryumun camını kırabilir.Benim tavsiyem camcıdan alıcaksan çift camlı 0.8+0.8 birleştirerek yaptırman daha güvenli olur.Maliyeti iki katına çıkar ama tavsiyemi dinlersen pişman olazsın.Saygılar

img

manon1

18 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

manon, şuanda akvaryum için ayırdığım miktar şimdilik 45 YTL... camcıya henüz gitmedim... paramın iyi bir akvaryum yatırmaya yetmeyeceğini düşündüğüm için... bu hafta 80-90 yada 100 YTL olur inşallah akvaryum bütçesi...  8mm lik camla 100x40x40 ölçülerinde bişey düşünüyorum ama para yine yetmeyebilir...  olmazsa az daha biriktirecez mecbur.. almışken iyi bişey olsun... arkadaşlar sizin önerebileceğiniz bir ölçü var mı?
•°o.O ÌLKER O.o°•

img

trstorm

ÖZEL MESAJ