Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kaplumbağa

Merhaba ben bundan tam yaklaşık 7 ay önce bir tane su kaplumbağası aldım ilk başta hareketli ve sürekli suda duruyordu.Sonra zaman geçtikçe hareketleri yavaşladı sonra kuru alanda sürekli olmasada genel olarak durmaya başladı ben başta çok önemsemedim sonra ise iyice kötü oldu sürekli kuru alanda durdu ve boğazını şişirerek nefes almaya başladı üşütmüş olabileceğini düşündüm ama her gün suyunu kontrol edip 26-27 derece ayarlıyodum aslunda her zamanki gibiydi dikatimi hiç çekmedi ama dğn sabah 2 civarlarında elime alınca boynu ve elleri sallandı ve öldüğünü anladım yani açıkçası ne olduğunu bilmiyorum perişan bir haldeyşm ne olur cevap verin.

img

Lucifer32

4 yıl 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, kaplumbaganı kaybettigine üzüldüm. Bunun birçok nedeni olabilir. * Yeterli güneş ışıgı alamamış olabilir, * Su 20 derece altında oldugundan olabilir, * Yanlış yemleme olabilir, * Çok ele almaktan dolayı olabilir, ...... Kaplumbağaları plastik kaplarda degil, ısıtıcısı ve filtresi olan, kuru bölgesi olan, full spectrum ışık olan akvaryumlarda bakılmalıdır.

img

petsi

15 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar evimde beslediğim kara kaplumbağam bu sabah ters dönmüş şekilde hareketsiz duruyordu. dün gayet hareketliydi fakat bugün hiç bir yaşam belirtisi göstermedi acaba ölmüş olabilir mi kendisi daha bebekti çünkü yardımcı olabilir misiniz ? (kaç aylık olduğunu bilmiyorum pet shopdan alınmıştı )

img

pandaaysel

11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ