Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

zebra cıklet

bende 2tane beyaz zebra var erkek 3 dısı 2cm bunlar ne zaman erıskın boya ulasır ve baska balıklar varken yumurta dokerler mı ve nası beslıyım bu balık hakkında bıldgınız herseyı anlatırsanız sevınırım.Bu arada kımsenın amerıkan cıkletı yok mu buraya kımse yazmıyor.

img

ba2han

19 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm senin zebralar yumurta dökecek boya gelmişler onlara yumurta bırakabilecekleri bi küp veya benzeri bi yuva yaparsan yanında balık olması farketmez ama onların yanına küçük balık koymamanda yarar var yumurta dökünce diğerlerine karşı çok saldırgan 0lurlar ve yumurtalarını korumak için gerekirse diğer balıkları öldürebilirler bende sade amerikan besliyorum ama çok sert oldukları için ankarada bulmak bile zor yine de malavi cinsi balıklara göre çok daha güzeller Jack Damsey, papağan, gren terror, ateşağız, red devil, salvini, zebra,Vieja synspilus, white midas, texsas bendeki balıkların bazıları tek eksik severum onuda bulursam tamam olacak

img

arthass

19 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben de hem amerikan hem de malawi ciclidleri var Ayrıca ufak akvaryumda 2 tane joker 2 tanede beyaz zebram var.Jokerler 3-4 cm boylarında beyazlar 2-3 cm ama hiç şimdiye kadar hiç yumurtlamadı.Yalnızca bir kez joker de tüpçügü iyice belirginleşti ama yinede yumurtlamadı..Bir de dişi mi erkek mi olduklarını nasıl anlayabilirim.yeni dogduklarında arkadaşım vermişti yaklaşık 6 ay oldu ve hiç saglık problemi yaşamadım çok şükür.!!!

img

crano

19 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

balıkların şu anda daha küçükler biraz daha beklemen lazım cinsiyetleri için foto gönderirsen yardımcı olurum

img

arthass

19 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyi gidiyosun

img

crano

19 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

istersen ben sana damızlık satabilirim buyuk boy iletişim:05364849151 ANKARA

img

cikletx

19 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam , Yeterince geniş akvaryumlarda bakılmak şartıyla, yeni başlayanlar için de önerilebilecek dayanıklı balıklardır. Özellikle üreme zamanlarında aşırı derecede saldırganlaşabildikleri için ancak kendileri gibi dayanıklı, Ateş Ağız veya Jack Dempsy gibi diğer orta boy Amerika çiklitleriyle bir arada tutulabilirler. Yumurtlamak için korunaklı bir kovuktaki dikey zeminleri tercih etmelerine rağmen taşlık veya kumluk her türlü ortamda üreyebilirler. Kendilerine uygun yuvalar oluşturmak için kumları ağızlarıyla kazar, taşları yerlerinden oynatırlar. Gençken biribirlerine alıştırılmaları şartıyla geniş bir akvaryumda birden çok çift barındırılabilirsin. Yumurtalarını ve yavrularını çok iyi korurlar.Seninkiler yavru dökme zamanına 1 cm kadar kalmış yada şimdide yavru dökebilir ortalama 60 civarında yavru dökecektir kolay gelsin

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ