Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

Muhabbet kuşum da anlayamadığım bir hastalık vb bir şey var

Muhabbet kuşum şuan tüy döküm sürecinin bitimlerinde. Biliyorum böyle zamanlarda biraz halsiz olabiliyorlar. Fakat kuşumun şuan anlam veremediğim bir sıkıntısı var. Bazen sanki boğazında bir şey kalmış gibi kafasını ileri götürüp ağzını açıyor (sıradan eğlenirken ki kafasını aşağı yukarı götürüyor gibi değil). Ve de kusmaya çalışıyor gibi bazı nesnelere gagasını açıp dilini çıkarıyor normalde bunu ara da sırada yapardı ama normal bir şekilde kusardı. Ama ishal, halsizlik, ihtaşsızlık gibi bir sıkıntısı yok. Şuan 3 yaşında yani yaşlıda değil. Lütfen yardım edin.

img

Lupus

3 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuşum kendini çok kaşıyor kaşırken kanatlarını kırmaya başladı artık eskisi gibi uçamıyor da yıkıyoruz temiz tutmaya çalışıyoruz bide bir sprey aldık kuşçudan kendini kaşımaması için bi şey değişmedi

img

beyza44

3 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle hepinize selamlar 3-4 gündür kuşumun kafası geriye dönük kanadının arasına sokmuş tüyleri kabarık vaziyette uyku halinde önce yemini kanarya yemiyle değiştirdim kolay yiyebilsin diye birde haşlanmış yumurta havuç ve kırmızı pancar karışımı veriyorum günlük taze olarak iyimi yapıyorum siz kardeşlerime sormak istedim ve tavsiyelerinizi almak

img

Mustafa19

1 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ